Drsný muž z Aberdeenu je celoživotním konkurentem

Drsný muž z Aberdeenu je celoživotním konkurentem

James McGregor z Aberdeenu soutěží na mezinárodní soutěži v Litoville, Česká republika v červenci 2023 (foto poskytnuto)

James McGregor z Aberdeenu byl jediným účastníkem Severní Ameriky na mistrovství světa Strongman Grand Prix U105, které se konalo v červenci v Litoville v České republice.

Nešťastné zranění kotouče, které utrpěl na začátku soutěže, ztlumilo Jamesova očekávání vysokého umístění, ale přesto se rozhodl vytrvat.

„Dělal jsem každou akci tak, jak mi tělo dovolilo, ale nakonec to letos prostě nebylo na dosah,“ říká.

James je už mnoho let silák na elitní úrovni, ale jeho sportovní cesta začala, když byl velmi mladý, když v 15 letech získal černý pás od dvou taekwondo federací. Každá federace představuje odlišnou formu bojových umění.

„Základy jsou podobné, ale člověk musí začít od začátku a naučit se nový materiál, aby mohl postupovat,“ řekl.

Přes kamaráda se později seznámil s powerliftingem, než obrátil svou pozornost na powerlifting. Pak ho v roce 2014 při tréninku v Ironworks Gym v Saskatoonu oslovil kolega atlet, aby se zúčastnil soutěže strongmanů.

„V té době jsem byl trochu stydlivý a ten nápad jsem neprodal na sto procent,“ připustil James. „Ale nahrál nás spolu v show a mě to uchvátilo.“

Strongman je jedním z mnoha vzpěračských sportů. Nejen, že jednotlivci soutěží o to, kdo zvedne nejvyšší možnou váhu, ale také plní řadu vyčerpávajících úkolů určených k testování celkové síly a vytrvalosti.

Mezi tyto akce patří Atlas Stone, Sandbag Toss, Truck Pull, Deadlift a Jamesův oblíbený Yoke Run. To vyžaduje, aby sportovci byli měřeni s váženou pneumatikou podepřenou na zadní straně ramen na určitou vzdálenost, obvykle 20 metrů. V roce 2017 se James umístil na druhém místě na World Strongman Games v Severní Karolíně a na první místo mu uniklo jen o milisekundu.

READ  Kontaveit a Kanebe postupují v žebříčku WTA po silných výkonech | Sportovní

V posledních letech došlo k výraznému nárůstu popularity strongman show a počtu váhových kategorií dostupných pro muže a ženy. Přestože je konkurence nabitá, James si užívá své kolegy sportovce i podporu diváků.

„Rozhodně miluji energii, kterou diváci do show vnášejí, protože všichni vždy fandí a doufají, že uvidíš úspěch,“ řekl.

Kvalifikační představení začínají na krajské úrovni a postupují do celostátních soutěží. Odtud mohou úspěšní účastníci soutěžit na mezinárodních akcích. Během své kariéry v powerliftingu se James zúčastnil více než 60 show v Kanadě a po celém světě, včetně mnoha soutěží Ultimate Strongman.

Udržování této úrovně kondice vyžaduje neustálou disciplínu a oddanost. James trénuje každý druhý den po celý rok několik hodin v kuse. Jeho „dny volna“ se zaměřují na rozvoj kardia a postupů obnovy těla, jako je terapie zpráv, akupunktura a fyzikální terapie, aby jeho tělo fungovalo na optimální úrovni.

Strava je také důležitou součástí sportovního úspěchu. Jíst hodně bílkovin, zeleniny a hodně vody je zásadní, ale pro Jamese je to složitější.

„Mám cukrovku 1. typu, takže zvládání hladiny cukru v krvi a jeho spojení s dietou a cvičením je pro mě obtížnější,“ řekl.

James je také řemeslným mechanikem Red Seal a pracuje na plný úvazek jako Account Manager. Mezi jeho koníčky patří restaurování jeho Oldsmobile Cutlass z roku 1965 a také Super Beetle z roku 1971, které spolu se svým partnerem Dennisem zrestaurovali.

Ve své blízké budoucnosti se James připravuje na další turnaj, King Kong International Grip Competition, který se koná na různých místech po celém světě ve stejný den. Účastníci jsou klasifikováni na základě síly úchopu vzhledem k tělesné hmotnosti. V letošním ročníku bude James soutěžit v Lumsdenu 28. října.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *