Delegace Evropské unie uzavírá svou návštěvu Súdánu a potvrzuje svůj závazek podporovat súdánský lid

Delegace Evropské unie uzavírá svou návštěvu Súdánu a potvrzuje svůj závazek podporovat súdánský lid

Stáhněte si logo

Delegace odborníků v humanitární a rozvojové oblasti z Evropské unie potvrdila svou podporu súdánskému lidu na závěr mise do Súdánu s cílem zjistit realitu potravinových systémů na místě. Mise skončila jen několik dní poté, co byla podepsána rámcová dohoda, která by mohla připravit cestu pro dvouletý civilní přechod v zemi. Přibližně 25 delegátů z Evropské unie a jejích členských států mělo během své návštěvy, kterou vedlo české předsednictví Evropské unii, možnost vidět Světový potravinový program a humanitární a rozvojové projekty Evropské unie.

„Je to vůbec poprvé, co humanitární a rozvojoví experti z Evropské unie a jejích členských států společně cestují do oblasti, kde se realizují humanitární a rozvojové projekty. Je to velmi důležité, protože nyní lépe rozumíme realitě, které Súdánci čelí.“ – jejich bojů i jejich nadějí a snů,“ uvedl ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci Ministerstva zahraničních věcí ČR Petr Gandalovič. Předseda pracovní skupiny Rady pro humanitární a potravinovou pomoc.

„To pomůže posílit naše společné úsilí o podporu súdánského lidu při plnění jeho tužeb – odklonu od pomoci směrem k dlouhodobému rozvoji,“ uzavřel.

Mise cestovala do Nyaly v Jižním Dárfúru a ve státě Rudé moře, včetně Port Sudan, aby navštívila a viděla rozdělování peněz, školní stravovací programy, nutriční intervence, střediska odborného vzdělávání, zdravotní střediska a zemědělské projekty pomáhající zlepšit stravu. Delegáti měli také příležitost hovořit s vnitřně vysídlenými lidmi a dalšími lidmi postiženými nedostatkem potravin a zástupci dalších partnerů OSN a nevládních organizací.

„Tato mise přichází v době, kdy kombinované účinky konfliktu, extrémního počasí, ekonomických a politických krizí, špatné úrody a rostoucích cen potravin a energií způsobily, že více než 15 milionů lidí v Súdánu čelí hladu,“ řekl Eddie Rowe, ředitel WFP pro země. . v Súdánu.

„Jsme nesmírně vděční českému předsednictví Evropské unie za jeho vedení při organizaci tohoto zásadního úkolu a za příležitost předvést naši práci. Děkujeme také Evropské unii a jejím členským státům za jejich pokračující podporu.“

READ  Vypracovat pokyny pro české neziskové organizace, jak provádět hodnocení rizik praní špinavých peněz a financování terorismu

Od roku 2021 přispělo oddělení Evropské unie pro civilní ochranu a operace humanitární pomoci (ECHO) do WFP v Súdánu celkovou částkou 30 milionů EUR na poskytnutí nouzové potravinové nebo hotovostní pomoci a na humanitární letecké služby OSN řízené WFP. Začátkem tohoto měsíce byl potvrzen dodatečný příspěvek ve výši 24 milionů EUR. Oddělení Evropské unie pro mezinárodní partnerství (INTPA) věnovalo v posledních letech 38 milionů eur na víceleté projekty zaměřené na omezení zakrnění ve východním Súdánu, na účely obohacování potravin a na zlepšení přístupu farmářů na trhy.

Mise se zúčastnily delegace ze Španělska, Švédska, Slovinska, Polska, Francie, České republiky, Maďarska, Chorvatska, Belgie, Litvy, Německa, Irska, Nizozemska a Slovenska. Delegáti členských států zastupují dva přípravné orgány pro Radu Evropské unie – Pracovní skupinu pro rozvojovou spolupráci a mezinárodní partnerství (CODEV-PI) a Pracovní skupinu pro humanitární pomoc a potravinovou pomoc (COHAFA). Do mise se zapojili také zástupci odborů Evropské komise pro rozvoj a humanitární pomoc, Evropské služby pro vnější činnost (ESVČ) a Generálního sekretariátu Rady Evropské unie.

Distribuováno skupinou APO jménem Světového potravinového programu (WFP).

Tuto tiskovou zprávu vydala APO. Obsah není sledován redakčním týmem společnosti African Business a obsah nebyl ověřen ani ověřen redakčními týmy, auditovanými čtenáři nebo ověřovateli faktů. Za obsah tohoto inzerátu je odpovědný výhradně vydavatel.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *