České soudy mají velmi málo spisovatelů – D24

Etická moc je podstatnou součástí soudního řízení v České republice. Tito zaměstnanci zajišťují efektivní průběh osobních testů. Kromě legitimace účastníků řízení musí zejména zaznamenat průběh procesu a do několika minut zkopírovat obsah.

„Čas tam samozřejmě hraje velkou roli, a pokud CD nebudou přepsána, způsobí to zpoždění v trestním řízení,“ vysvětluje Yaroslav Pogorna, předseda Městského soudu v Praze.

Nedostatek těchto důstojníků je nyní hlavně v Praze. Například místní městský soud od letošního jara v mnoha případech protokol nepřepsal. Toto je sportovní grantový případ.

Hlavním problémem jsou peníze

Počáteční plat registrátora je 24 300 korun. Platy jsou zde ještě nižší ve srovnání se stejnými nebo snadnějšími pozicemi ve státní správě. „Pokud to porovnáme s pokladnou v supermarketech, tito lidé nás přirozeně opustí,“ dodal Pucorna.

Městský soud v Praze má devatenáct rad, pouze devět úředníků – z nichž dva jsou v současné době nemocní. Vzhledem k současné situaci byl navíc výběr nových kandidátů zastaven.

Ministrka spravedlnosti Mary Benisova (ano) chce diskutovat o budoucnosti s novou vedoucí Městského soudu v Praze. Výplata titulu bude také vyšší.

Městský soud v Brocku řeší nedostatek etických úředníků, což mimo jiné zahrnuje pomoc soudců při kódování etiky. Podle nového šéfa soudu je urovnání krátkodobé.

READ  Hlasy české poroty budou z velkého finále odstraněny z důvodu porušení pravidel

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *