Covid Austria: Vakcína vyhlášená celostátně, uzamčení znovu zavedeno

Schallenberg řekl, že jeho vláda zváží zavedení národních požadavků na očkování od 1. února. Plně očkovaná Proti Covid-19, jedna z nejnižších sazeb v Evropské unii, kde počet případů stoupá.

Národní blokace – první v Evropě letos na podzim – začíná v pondělí a potrvá minimálně 10 dní, řekl Schallenberg novinářům na tiskové konferenci ve Vídni a může být prodloužen o dalších 10 dní.

Tento krok přichází jen několik dní poté, co Rakousko podniklo v Evropě bezprecedentní krok, kterým uvalilo blokovací opatření na všechny ve věku 12 a více let. Není plně očkovaný Proti Covid-19.

V rámci opatření, která vstoupila v platnost 15. listopadu, bylo neočkovaným osobám nařízeno zůstat doma s výjimkou některých omezených důvodů, přičemž policisté stanovili pravidla pro namátkové kontroly osob venku.

Rakouský ministr zdravotnictví Wolfgang Mochstein v pátek uvedl, že školy a školky zůstanou otevřené i během nadcházející národní blokace.

Ale Schallenberg řekl, že je možné, aby rodiče vzali své děti ze školy, pokud si to přejí. „To byla vždy výzva pro každou rodinu,“ řekl. Během první rakouské výluky byly uzavřeny školy a školky.

Mückstein také vyzval k nošení roušek FFP2 ve všech uzavřených prostorách a uvedl, že zaměstnanci mohou požádat o možnost pracovat z domova, kdykoli je to možné.

Jakmile bude celostátní uzamčení zrušeno, zůstanou blokovací opatření pro neočkované Rakušany v platnosti, řekl Mokstein a dodal, že je třeba udělat vše, aby se zabránilo „páté vlně“.

Nové Německo také ve čtvrtek oznámilo, že plánuje zavést cílená omezení Covid-19 pro neočkované, aby se vypořádalo s rekordní úrovní infekcí uprostřed čtvrté vlny pandemie.

Odcházející kancléřka Angela Merkelová popsala situaci v zemi Covid-19 jako „dramatickou“ a „mimořádně znepokojující“ na čtvrteční tiskové konferenci po schůzce s představiteli 16 německých spolkových zemí ohledně zpřísnění opatření proti Covid-19.

READ  Wordle 368 Jun 22 Hints - Bojujete s Wordle dnes? Tři vodítka, která pomohou odpovědět | Hry | zábava

Merkelová varovala, že lůžka intenzivní péče se plní příliš rychle, a dodala, že „je čas zasáhnout“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *