Satelitní snímky potvrzují, že sklad Červeného kříže v Mariupolu byl vystaven vojenským úderům

Bývalý britský premiér David Cameron hovoří pro CNN 30. března (CNN)

Bývalý britský premiér David Cameron řekl, že ruský prezident Vladimir Putin je „virtuální válečný zločinec“ a zdůraznil, že Spojené království „musí plnit svou roli ekonomicky, stejně jako ukrajinské ozbrojené síly odvádějí svou roli vojensky“.

Cameron vyzval Spojené státy, Británii, evropské země a další, aby se neúčastnily nadcházejícího summitu G20 v listopadu na Bali v Indonésii, pokud bude Putin pozván a bude se moci zúčastnit.

Jak víte, je nepředstavitelné, aby americký prezident seděl vedle někoho, kdo je považován za skutečného válečného zločince. Kdo bez rozdílu bombarduje civilisty v jejich domovech, školách a nemocnicích. Řekl to reportérovi CNN Johnu Bermanovi,

Cameron řekl, že Spojené království by mělo udělat „vše, co může“, aby Ukrajině pomohlo, kromě vojenských akcí, včetně zvýšení tlaku na Rusko prostřednictvím sankcí.

„Musíme si také uvědomit, že i když do toho nemůžeme vložit své síly a i když nemůžeme provozovat bezletovou zónu ze strachu, že tento konflikt rozšíříme, musíme udělat vše, co je v našich silách,“ řekl Cameron.

Cameron také během svého působení ve funkci uvedl dvě příležitosti, kdy si myslel, že prezident Putin „kategoricky lhal“. Řekl, že mezinárodní společenství musí „vládnout“ [Russia] se svými činy. Nevěřte jejich slovům.“

„Pamatuji si, že někdo lhal o přítomnosti ruských sil na Donbasu v roce 2014,“ řekl Cameron. „Došlo k další příležitosti související s osudem malajského dopravního letadla MH17, které bylo sestřeleno nad Ukrajinou.“

Některé základní informace: Cameronovy komentáře přicházejí téměř dva týdny poté, co americký prezident Joe Biden označil Putina za „válečného zločince“.

Od začátku války na Ukrajině 24. února to bylo nejtvrdší odsouzení Putinových činů ze strany jakéhokoli představitele USA. Dříve se Biden pozastavil nad tím, že zvěrstva dokumentovaná na Ukrajině označil za „válečné zločiny“ s odkazem na probíhající mezinárodní a americká vyšetřování. .

READ  Boris Becker porazil Evana Lendla, aby bránil korunu

Ale 16. března, když mluvil s novináři na nesouvisející akci, Biden označil ruského vůdce slovy: „Věřím, že je válečný zločinec.“

Jiní západní vůdci však byli ve svém odsouzení Putina konzervativnější.

Začátkem března britský premiér Boris Johnson prohlásil, že akce Ruska na Ukrajině představovaly „válečný zločin“, ale neoznačil Putina za válečného zločince.

K tomuto příspěvku přispěli Sam Fossum z CNN, Kevin Liptak, Gabe Gretner a Sarah Diab.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *