Courtoney vyhrál Cortinu d’Ampezzo Super G v době havárie Jogji

Alpské lyžování – Světový pohár v lyžování – obří slalom žen – Soelden, Rakousko – 23. října 2021 Italka Sofia Giugia reaguje po svém druhém kole – REUTERS / Lisi Niesner / Soubor Foto

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

23. ledna (Reuters) – Elena Cortone vyhrála v neděli Světový pohár Super G v Cortině d’Ampezzo, když její kolegyně Sofia Goggiaová havarovala jen něco málo přes dva týdny před sprintovými událostmi na olympijských hrách v Pekingu.

Goggia, která vede průběžné pořadí Světového poháru ve sjezdu, ztratila rovnováhu ve třetí části zrádné trati a zdálo se, že si podvrtla koleno, než vstala a začala pomalu bruslit po sjezdovce.

Goggia, 29, vyhrál pět ze šesti sjezdovek Světového poháru v této sezóně a po sobotním vítězství na svahu v italském středisku doufal v Cortina d’Ampezzo v double.

Olympijský šampionát žen v super G je naplánován na 11. února, čtyři dny před regresí.

Goggiaová také přišla o první místo ve vynikajícím hodnocení Světového poháru s další Italkou Federicou Brignoni, která skončila čtvrtá.

Skončila s náskokem 0,32 sekundy před Cortoneovou, která zajela 1 minutu 20,98 sekundy, a porazila Rakušanku Tamaru Teplerovou o 0,09 sekundy a Švýcara Michela Geisena o 0,24 sekundy.

Brignoni má v klasifikaci Super G 377 bodů ve srovnání s 348 body Cortoneho a Koggia 332 bodů.

Američanka Michaela Shifrinová, která naposledy vyhrála Světový pohár v roce 2020, skončila 16. a prodloužila náskok ve Světovém poháru o 15 bodů před Češkou Petrou Velhovou.