CoCo Vandeweghe vede Birmingham Classic

BIRMINGHAM, Anglie – Bývalá hvězda 10 nejlepších Coco Vandewigová se vrátila na scénu, když se na mistrovství Birminghamu na travnatém trávníku shromáždila, aby porazila Australanku Aglu Tomljanovicovou 4: 6, 6: 4, 6: 3.

Tomljanovic porazil nejlepší semeno Elise Mertensovou v náročném 3hodinovém zápase se třemi sety se třemi tajbrejky. První set proti Vandewegheové získala pomocí tří dvojitých chyb 29letého Američana.

Vandewegheová poté využila své dominantní postavení a ve druhém setu získala 12 ze svých 14 bodů za první podání, včetně pěti z jejích 10 es v zápase.

V dalších zápasech porazila Češka Marie Božková Francouzku Caroline Garciovou 6: 3, 6: 0. Kristina Mladenovic porazila Fionu Ferro 3: 6, 6: 3, 6: 4 v celofrancouzském zápase. A chorvatská Donna Vekic vyšplhala na vrchol italské Camily Giorgi 2-6, 6-3, 6-1. Angličanka Heather Watsonová postoupila, když čínská Shuai Zhang v prvním setu odešla 5-2.

Vandeweghe se v roce 2017 dostal do semifinále grandslamového turnaje a ve Wimbledonu se dvakrát dostal do čtvrtfinále. Svou první výhru na úrovni Tour si zajistila v pondělí téměř za dva roky porážkou Kristiny Plíškové ve dvou setech pomocí 13 es.

Vandeweghe, která se potýkala se zraněními, zvítězila ve svém zápase WTA v hlavní losování turnaje v červenci 2019. Jakmile je na devátém místě, je aktuálně na 203 a ve čtvrtfinále bude čelit osmé 50. Božkové. V prvním setu prohrál Čech s Garcíou 1: 3 a poté vyhrál 11 po sobě jdoucích zápasů.

READ  Leicester vs Slavia Praha: náhled Evropské ligy, týmové zprávy, statistiky, čas zahájení | fotbalové novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *