NASA a USPS: Nové známky oslavují desetiletí sledování Slunce z vesmíru

Podle tiskové zprávy NASA řekla Nikki Fox, ředitelka divize heliofyziky NASA v ústředí NASA ve Washingtonu.

Poštovní služba vydala známky v pátek během slavnostního ceremoniálu na hlavní poště v Greenbeltu v Marylandu.

“Doufáme, že tato úžasná razítka pomohou generovat stejný pocit údivu a zvědavosti vůči naší hvězdě, který inspiroval naše předky a vědce z NASA, aby toužili po lepším porozumění Slunci, vesmíru a nesčetným možnostem, které existují v naší sluneční soustavě,” “Uvedl Thomas J. Marshall, hlavní právní zástupce a výkonný viceprezident poštovních služeb.” V našem světě i mimo něj, “uvádí se v prohlášení.

Každé razítko zdůrazňuje různé vlastnosti Slunce: koronální prstence, koronální otvor, sluneční erupce, aktivní slunce, plazmový výboj a sluneční skvrny.

Kosmická loď SDO byla vypuštěna v roce 2010 a začala sbírat data o několik měsíců později pomocí dvou zobrazovacích nástrojů, které podle NASA poskytují doplňkový pohled na Slunce. Měří také magnetické pole slunce a pohyb slunečních materiálů na jeho povrchu a také umožňuje vědcům sondovat hlouběji do slunečního nitra, uvedla NASA.

„To, co nám SDO udělalo, nám poskytlo prostředí Slunce … Dává nám celkový obraz, jeden detail po druhém,“ uvedl podle prohlášení Dr. Dean Besnell, vědecký pracovník projektu SDO v NASA Goddard.

Nová sada známek obsahuje 10 obrázků SDO.

READ  Ve Wyomingu nalezeni tři vyhynulí savci, kteří byli součástí revoluce po dinosaurech

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *