Coco Gauffová porazila Karolínu Muchovou v napínavém semifinále na US Open

AhojJedné dusné noci v New Yorku se Coco Gauffová, která jako 19letá hrála ve svém prvním grandslamovém semifinále, utkala sama se sebou, utkala se se soupeřem a čelila náhlému přerušení zápasu způsobenému klimatickými demonstranty, aby vyhrála. její nervy. Porazila Češku Karolínu Muchovou 6:4, 7:5 a postoupila do sobotního finále, což znamenalo příchod nové americké hráčky připravené vzít ženský tenis do budoucnosti.

Žádnou z těchto analýz nelze označit za hyperbolickou. Gauff se celý odehrává v New Yorku a je opravdu na co se dívat. Pro ilustraci: Gauff začal proti Muchové skvěle, v prvním setu se ujal vedení 5:1. Goff byl na podání, připraven rychle zpracovat první sloku. Získala první bod svým nejpůsobivějším úderem v zápase, až do tohoto bodu – později jej zastínila – silným úderem, který zasáhla těsně před základní čárou a vyvolala hlasitý jásot partyzánského davu.

Gauffové je ale stále jen 19 a její nezkušenost se projevuje. Se vší dynamikou, která šla v její prospěch, ztratila koncentraci a úzkost a Muchová se mohla vrátit do zápasu. Gauffová nepochopitelně dala nový život své soupeřce a Muchová z toho velmi těžila. Zlomila Gauffovou, podržela podání, pak poslala slabý úder domů, aby Muchové poskytla další brejk, čímž snížila vedení Gauffové na 5:4.

Jove však sáhl hluboko, aby katastrofu potlačil. Může jí být 19, ale naučila se vyhrávat: těsně před srpnovým US Open zaznamenala nejdůležitější turnajové vítězství své mladé kariéry. Nejlepší Moshova Ve finále Western & Southern Open v Cincinnati. V tomto poločase vyhrála devět her v řadě.

To se projevilo v posledním gemu prvního setu: Gauffová zachovala klid, vrátila Muchové podání a udržela míček ve hře, čímž umožnila Muchové všechny chyby.

READ  Kde se natáčel film Outlander? STARZ nikdy neřekl pravdu o Ridge Fraserovi

Pak přišel jeden z nejbizarnějších okamžiků v historii US Open. Gauff držel podání v první hře druhého setu, ale najednou uslyšel z horní paluby Arthur Ashe Areny neustálý křik. skupina Diváci protestují proti klimatickým změnám To narušilo akci: ochrance se podařilo odstranit tři z demonstrantů, ale čtvrtý přišpendlil jeho bosé nohy k zemi. Policisté a zdravotníci obklíčili demonstranty na tribunách: Uprostřed chaosu přeplněných hal stadionu ochranka nařídila fanouškům, aby ustoupili, i když byli blízko u sebe, přičemž někteří se snažili scénu natočit kamerami telefonu, jiní zaplnili linky na pivo a jídlo během zpoždění.

Gauff a Muchová se stáhli do svých šaten. Asi po 10 minutách, řekl Goff, se převlékla a snědla tyčinku. Nakonec byl odstraněn čtvrtý demonstrant: Všichni čtyři byli vzati do policejní vazby, podle USTA, a trvalo 49 minut, než se hra obnovila.

Toto není první ekologický protest proti bojkotu Grand Slamu: ve Wimbledonu v červenci, Demonstranti přestali hrát Házením útržků papíru na kurt. Tenis je pro takové nepokoje ideální fórum: Protože fanoušci musí mezi body mlčet, vyčnívají ti, kteří chtějí křičet, jako demonstranti ve čtvrtek. Navíc se hraje venku, při stále vyšších teplotách. Stadion Arthura Ashe byl ve čtvrtek večer místem potu. Tenis může v budoucnu očekávat více těchto typů zpoždění.

Po zápase Gauffová řekla, že vzhledem k událostem ve Wimbledonu očekávala na US Open určitý druh protestu, ale přiznala, že by byla raději, kdyby nebyla rušena uprostřed zápasu, když se věci vyvíjely podle jejích představ.

„Chtěl jsem, aby tempo pokračovalo,“ říká Goff. „Ale hej, jestli to je to, co cítili, že potřebují udělat, aby byl jejich hlas slyšet, tak mě to vlastně netrápí.“

READ  Buďte živí | Nejlepší koláče v západním Texasu

Snad umocněný brejkem, ve druhém setu začaly přibývat nákopy a výkonnost obou hráček začala stoupat. Gauff nakonec dostal Muchovou do vedení 5:3 s šancí na zápas. Gauffová dosáhla mečbolu, ale bekhend Muchové u sítě ji zachránil a nevynucená chyba Gauffové připravila o život Muchovou.

Ještě jednou, Goff to bude muset dostat tvrdě. Při podání Muchové a snaze vynutit si tiebreak Gauffová nedokázala využít další čtyři mečboly. Frustrace však nezabránila Gauffovi získat mečbol: po návratu k remíze vyhrál Gauff s neuvěřitelným skóre. března 40 kol. Když Muchová nechala úder příliš dlouhý, přiběhla Gauffová a trefila ji forhendovým winnerem. Dav 23 859 vybuchl.

„Vím, že mám nohy a plíce, abych vydržel pochod,“ říká Goff. „Šlo o to, jestli na to mám mentalitu a trpělivost. Po 10-15 střelách jsem si řekl: ‚Dobře, tohle změní zápas.‘ Věděl jsem, že pokud to opravdu dokážu vyhrát, příští zápas by šel podle mě.

A Joffe měl pravdu. Z této výšky by nikdy neslezla. Muchová se ze ztráty maratonského bodu nedokázala vzpamatovat: při šestém mečbolu Gauffové nechala Muchová dlouhý forhend, čímž se Gauffová dostala do finále. Jove vykřikla, zamávala a přiložila si ruce k uším, čímž dělala další hluk. New York vyhověl.

Gauff řekla, že byla venku a sledovala nějaké kreslené filmy po zápase. „Snažím se užít si ten okamžik, ale také vím, že mám ještě hodně práce,“ říká Goff. „Ano, finále je úžasný úspěch. Ale s tím nejsem spokojený.“