Co je čeština a kde je? Česko mate diváky Eurovize různými jmény

Co je čeština a kde je?  Česko mate diváky Eurovize různými jmény

Česká Vesna se brzy dostane do velkého finále Eurovize – a všichni fanoušci Eurovize se ptají na totéž: co je to Česká republika a kde je? Czechia je prostě jiný název pro Českou republiku, vnitrozemský stát ve střední Evropě.

Hlavním městem České republiky je Praha, česky „Praha“ a sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

V roce 2017 mediální agentura AP Stylebook uvedla: „Název země: Česká republika. Vláda tvrdí, že češtinu lze používat v anglické komunikaci, ale neuchytila ​​se.“

1. července 2022 Stylebook aktualizoval svůj online záznam o zemi a uvedl: „Česko, Česká republika. Obojí je přijatelné. Česká vláda preferuje kratší název Czechia. Pokud používáte češtinu, dejte jasně najevo, že země je široce známý v angličtině jménem České republiky.

Přečtěte si více: Živé aktualizace Eurovize, protože Spojené království hostí Velké finále pěvecké soutěže 2023

České předsednictví v Radě Evropské unie při popisu této země říká: „Česká republika je na evropské úrovni zemí střední velikosti, samostatnou zemí se stala v roce 1993 po mírovém rozdělení Československa na Českou republiku. a Slovenská republika: ač se jedná o relativně mladou zemi, navazuje však na více než tisíc let své existence.

„Česká republika se nachází ve středu Evropy. Svou geografickou polohou je přirozenou křižovatkou hlavních tranzitních koridorů. Česká republika je demokracií se stabilním politickým a sociálním prostředím a fungujícím právním systémem. Hodnoty, které Češi pěstují a budovaná politika je plně v souladu s principy a cíli podporovanými Evropskou unií V jejích vnějších vztazích: demokracie, právní stát, univerzalita a nedělitelnost lidských práv, respekt k lidské důstojnosti, rovnost a solidarity a respektování zásad Charty Organizace spojených národů a mezinárodního práva.

READ  Série Disney + a National Geographic natáčející malé světlo v České republice

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *