Co byste měli vědět o „nebezpečné“ psí nemoci, která se šíří útulkem San Diego Humane Society – NBC 7 San Diego

Co byste měli vědět o „nebezpečné“ psí nemoci, která se šíří útulkem San Diego Humane Society – NBC 7 San Diego

Respirační onemocnění a odpovídající bakteriální infekce postihující psí komunitu v San Diego Humane Society jsou tak závažné, že útulek přestal přijímat psy poté, co tři jejich zvířata zemřela, uvedli úředníci.

Psi jsou napadeni jednou ranou Streptokok je rovnocenný Poddruh Com-id této aplikace je com. zooepidemicuskterý je také známý jako Bakterie Zooa bakteriální infekce Mycoplasmapodle SDHS, který řekl, že dvojice spolupracující „měla za následek závažnější onemocnění, než jaké by v útulku viděl jen s jedním z těchto patogenů“.

Bakterie Zoo „Je to bakterie, která se šíří především přímým kontaktem a předměty,“ uvedl útulek v prohlášení zaslaném v pondělí. „Aby se zabránilo šíření nemoci, všech 77 psů bylo pozitivně testováno nebo byli exponováni Bakterie Zoo „Jsou ošetřováni a personál, který se psy pracuje, musí nosit osobní ochranné prostředky.“

Tři psi zemřeli v útulku před diagnostikou ohniska.

Jonathan Chapman, ředitel veterinárního vzdělávání na SDHS, v pondělí pro NBC 7 řekl, že nemoc se obvykle vyskytuje v útulcích pro zvířata a nepředstavuje významnou hrozbu pro obecnou populaci psů. Vysvětlil, že nástroje jsou neživé předměty, na které se může nemoc přenést, jako jsou například podlahy, kliky dveří, oblečení a boty.

Útulek učinil vzácný krok, kdy do konce měsíce pozastavil vydávání psů – kromě situací, které by mohly ohrozit zdraví mazlíčka. Problémem SDHS je skutečnost, že je již nějakou dobu vytížená. Ve skutečnosti úřady uvedly, že kapacita SDHS je v současné době překročena: 178 % pro psy a 116 % pro kočky.

„Jakýkoli útulek, který se stará o velké množství zvířat, o která se staráme, je zvyklý zvládat infekční choroby, ale toto je poprvé, co máme tento vysoce virulentní patogen,“ řekl Gary Weitzman, prezident a generální ředitel místní humánní společnosti. „Myslíme si, že je to přímý důsledek toho, že jsme celý rok museli pracovat nad naše kapacity. Opravdu potřebujeme pomoc komunity, abychom zde zachránili životy.“

READ  Stopy starověkého oceánu objevené na Marsu – to znamená „vyšší potenciál pro život“

SDHS provedla následující úpravy ve všech svých lokalitách San Diego, El Cajon, Escondido a Oceanside, podle úředníků:

  • Omezení konzumace toulavých zvířat psů do 1. prosince
  • Všechna ostatní zvířata, u kterých je požadováno odevzdání, jsou pouze po domluvě
  • Odpuštění poplatků za vymáhání pro každého, kdo si vyzvedne ztraceného psa do 1. prosince
  • Adopční poplatky jsou pro všechna štěňata a psy prominuty do 1. prosince
  • Vyzvat lidi, aby Péče o psa dočasně

Vydal Humane Society Věnovaná stránka pro Bakterie Zookde budou zveřejňovány aktuální informace o situaci.

Pro majitele domácích mazlíčků, kteří se domnívají, že se mohou vzdát svého chlupatého přítele, je k dispozici podpora, jako je nutriční pomoc nebo veterinární péče, řekla Nina Thompson, mluvčí Humane Society.

„Prostě nám zavolejte a promluvte si o tom,“ řekl Thompson.

Thompson také řekl, že San Diegans může být součástí řešení tím, že adoptuje nebo vychová domácí mazlíčky uvízlé v přeplněných útulcích.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *