Čína ukončila karanténu pro mezinárodní cestovatele

Čína ukončila karanténu pro mezinárodní cestovatele

Osobní letadla sedí na asfaltu na mezinárodním letišti Shanghai Hongqiao 4. listopadu 2022, těsně předtím, než Čína ukončila omezení cestování související s Covidem.

Budoucí publikování | Budoucí publikování | Getty Images

PEKING – Čína v pondělí pozdě večer oznámila, že od 8. ledna již nebudou muset být cestující po příjezdu na pevninu v karanténě.

Následuje další směna Náhlý relax tento měsíc V místních kontrolách covidu. Změny ukončují většinu nejpřísnějších opatření, která Čína zavedla za téměř tři roky v rámci své nulové politiky Covid.

Od března 2020 musí cestující na pevninu vstoupit do karantény, zpravidla v určeném hotelu a po dobu 14 dnů. Toto období izolace se pak začalo u některých cestovatelů prodlužovat na 21 dní nebo déle, než začala Čína Vyhněte se letos v létě karanténě.

Současná politika vyžaduje pětidenní karanténu v centrálním zařízení a poté tři dny doma.

Čínská národní zdravotnická komise také uvedla, že od 8. ledna úřady zastaví sledování kontaktů pacientů s COVID, přestanou označovat rizikové oblasti COVID a zruší opatření COVID, která zpomalila dovoz zboží.

Komise uvedla, že cestující do Číny budou muset pouze prokázat negativní test na virus během posledních 48 hodin a již nebudou muset žádat o jasný zdravotní kód. Oznámení uvedlo, že cestující budou muset během letu stále nosit obličejové masky.

Čínská ekonomika letos zpomalila kvůli přísným kontrolám Covid, které uzavřely Šanghaj na téměř dva měsíce, stejně jako další části země. Peking začátkem tohoto měsíce náhle ukončil několik omezení. zatímco, Místní nákazy Covidem vzrostlya zatěžovat již tak přetížený systém veřejného zdravotnictví.

Je potřeba více letů

Požadavky na vnitřní karanténu a další opatření související s Covidem znesnadnily zahraničním společnostem v Číně přivést zaměstnance, vedoucí pracovníky a techniky závodu.

„Jen proto, že jsou hranice otevřené, neznamená, že se cestování okamžitě vrátí,“ řekl minulý týden Michael Hart, prezident Americké obchodní komory v Číně.

Poznamenal, že počet dostupných letů do Číny az Číny by se měl obnovit. „Nemyslím si, že se americké letecké společnosti nebo mezinárodní dopravci okamžitě vrátí k normálu, protože tato letadla již létají na jiných trasách,“ řekl Hart. „U čínských aerolinek to může být jiné, protože letadla prostě sedí na asfaltu a nic nedělají.“

Přečtěte si více o Číně od CNBC Pro

READ  Zdá se, že Čína buduje přistávací dráhu na sporném ostrově v Jihočínském moři

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *