China Sports Weekly (9.25-10.1) – Xinhua

China Sports Weekly (9.25-10.1) – Xinhua

PEKING, 1. října (Xinhua) Níže jsou uvedeny nejnovější čínské sportovní zprávy za minulý týden:

1. Čína získala stříbrnou medaili na mistrovství světa v basketbalu žen

Čínské hráčky se postaví během finálového zápasu proti Spojeným státům na Mistrovství světa v basketbalu žen FIBA ​​2022 v Sydney, Austrálie, 1. října 2022 (foto Hu Jingchen/Xinhua)

Čína získala stříbro po prohře se Spojenými státy 83:61 ve finále Světového poháru žen v basketbalu FIBA ​​2022.

Navzdory porážce už čínský tým dosáhl svého nejlepšího rekordu na turnaji čtyř let. Skončila také druhá na dříve známém mistrovství světa v basketbalu žen v roce 1994.

Začátkem tohoto týdne Čína předstihla Portoriko a Belgii a se čtyřmi výhrami a jednou prohrou se vyšplhala mezi nejlepších osm. Poté Čína ve čtvrtfinále porazila Francii 85:71 a v semifinále porazila hostitelskou Austrálii 61:59 dvěma volnými kopy s časem 3,4 sekundy na hodinách.

2. Chinese Center Zhou Qi se vrátí do NBL s South East Melbourne Phoenix na další rok

Číňan Zhou Chi (vpravo) se pokouší vystřelit během čtvrtfinále proti Libanonu na Asijském poháru v basketbalu 2022 v Jakartě v Indonésii, 20. července 2022.

Australská národní basketbalová asociace v úterý oznámila, že čínský rozehrávač Zhou Qi se vrátil do NBL na další sezónu v Southeast Melbourne Phoenix.

Zhou předvedl působivý výkon mimo sezónu, když ve svých třech zápasech na Asijském poháru FIBA ​​2022 zaznamenal 15 bodů a 12,7 doskoků, stejně jako svou nepostradatelnou roli pro Čínu v kvalifikaci na mistrovství světa.

3. Alfa Romeo F1 Team a Zhou Guanyu spolu pokračují i ​​v roce 2023

Čínský jezdec Alfy Romeo Zhou Ganyu se účastní tiskové konference před nočním závodem Formule 1 v Singapuru, 29. září 2022 (poté foto: Chih Wai/Xinhua)

READ  Vítězství pro Spojené státy, Kanadu a Českou republiku na mistrovství světa v hokeji žen

Zhou Guanyu, první jezdec z Číny, který závodí v F1, rozšířil svůj vztah s Alfou Romeo a v F1 zůstane i v roce 2023, oznámil tým před Velkou cenou Singapuru.

Třiadvacetiletý jezdec v Šanghaji zatím v juniorské sezóně nasbíral šest bodů.

4. Čína zaznamenala čtyři po sobě jdoucí vítězství na Mistrovství světa ve fotbale žen 2022

Li Yingying (vlevo) a Wang Mingyi z Číny slaví po vítězství v prvním zápase skupiny D proti České republice na mistrovství světa žen ve volejbale 2022 v Arnhemu v Nizozemsku 30. září 2022.

Čínský ženský volejbalový tým porazil své první čtyři soutěže skupiny D bez ztráty skupiny na mistrovství světa FIFA žen v roce 2022, které se konalo v Polsku a Nizozemsku.

Čínský tým minulou neděli porazil v úvodním utkání turnaje Argentinu 3:0 a zahájil tak vítěznou sérii. Tým vedený externím útočníkem Li Yingyingem porazil Kolumbii, Japonsko a Českou republiku 3:0 v řadě a vedl skupinu D se čtyřmi výhrami.

5. Chengdu bude v roce 2022 hostit světové finále týmů stolního tenisu ITTF

Prezident Čínské asociace stolního tenisu (CTTA) Liou Juuliang (vpředu) a prezidentka Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) Petra Sorling (vpředu) se účastní slavnostního zahájení mistrovství světa ve stolním tenisu ITTF 2022 v Chengdu, jihozápadní provincii S‘-čchuan, září 30, 2022 (Xinhua/Liu Shu)

Finále mistrovství světa týmů ITTF 2022 začalo v čínském Chengdu 30. září.

Losování proběhlo ve středu a zápasy začaly v pátek ve skupinové fázi. Vyřazovací fáze začíná 5. října, finále žen a mužů se uskuteční 8. a 9. října.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *