Ranní zprávy: Středa 24. srpna 2022

Pokud váš den nezačne, dokud nezachytíte nejnovější titulky, dovolte nám, abychom vám dali novou ranní opravu.

  • České ministerstvo zdravotnictví podepsalo smlouvu s americkou společností Pfizer na dodávku antivirotika Paxlovid používaného k léčbě COVID-19 do konce letošního roku a jeho první dodávky dorazí do České republiky v září, uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Řekla to dnes ČT.

.

  • Počet nelegálních imigrantů vstupujících do České republiky přes slovenské hranice letos stoupl. Většina z nich jsou Syřané pocházející z Turecka, mířící do Německa a Rakouska. Ministerstvo vnitra zvýšilo počet míst v uprchlických zařízeních a chce zpřísnit tresty pro pašeráky lidí.

  • Zmrazené mzdy se od září zvýší o 10 procent nejen zaměstnancům veřejného sektoru, ale i státním zaměstnancům, předáci odborů a šéfové vládních stran se dnes shodli. Toto zvýšení mezd bude stát český stát do konce roku 1,1 miliardy korun.

  • Česko poslalo válečným uprchlíkům z Ukrajiny v šesti měsících po ruské invazi humanitární pomoc 5,9 miliardy korun, řeklo dnes novinářům ministerstvo práce a sociálních věcí. Stát poskytl rodinám na ubytování krajanů 846 milionů korun.

  • Předseda vlády Petr Viala v úterý řekl, že letos se v Česku otevře téměř 25 kilometrů nové dálnice. Fiala po jednání s ministrem dopravy Martinem Kupkou řekl, že dalších 40 kilometrů dálnice bude dokončeno v roce 2023.

READ  Ve výdajích na výzkum a vývoj může být těžké najít úspěch

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.