Český vyslanec hodlá posílit vztahy

Obrázek obsahu - příspěvek Phnom Penh

Předseda vlády Hun Sen (vpravo) se v pondělí setkává s Martinem Vavrou, novým velvyslancem České republiky, v mírovém paláci v Phnompenhu. spm

Během nedávného setkání s nově jmenovaným velvyslancem České republiky v Kambodži diskutoval předseda vlády Hun Sen o posílení ekonomických vztahů a rozvoje lidských zdrojů mezi oběma zeměmi.

Setkání Hun Sena a velvyslance Martina Vavry se konalo v Peace Palace v Phnom Penhu 14. června.

„Samdech Techo Hun Sen požádal velvyslance o posílení spolupráce v oblasti ekonomiky, obchodu, investic a rozvoje lidských zdrojů,“ uvedl příspěvek Hun Sen na Facebooku.

Během setkání Vavra řekl Hunovi Senovi, že jeho současnou misí v Kambodži je posílení a rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi.

Velvyslanec uvedl, že Česká republika je z Kambodže nadšená. Na tomto základě předseda vlády Samdech Hun Sen slíbil, že bude rozvíjet spolupráci v oblasti politiky, hospodářství, obchodu a investic.

„Martin Vavra také informoval Samdech Techo Hun Sen, že Česká republika pomůže Kambodži také při rozvoji lidských zdrojů,“ píše se v příspěvku na Facebooku.

Publikace uvádí, že Hun Sen poděkoval české vládě a lidem za pomoc Kambodži.

Příspěvek na Facebooku naznačil, že Česká republika odepsala velkou část dluhu království, zatímco zbývající dluh byl použit na pomoc Kambodži při budování škol a rozvoji sociálního sektoru.

Předseda vlády přivítal Martina Vávru a poblahopřál mu k jeho jmenování velvyslancem České republiky v Kambodži.

Ken Vya, ředitel Kambodžského institutu mezinárodních vztahů Královské akademie, řekl The Post 14. června, že během takových setkání je obvykle podporována spolupráce v oblastech, jako je obchod, ekonomika nebo cestovní ruch. Villa závazek uvítala a uvedla, že objem obchodu mezi Kambodžou a Českou republikou je malý.

„Musíme usilovat o více ve všech oblastech, aby bylo možné vztahy prohloubit a učinit je důležitějšími,“ řekl.

READ  Hodnoty měn ve smyslu ZPČ - trhy

V roce 2019 Hun Sen navštívil Českou republiku, aby dále posílil vazby.

Česká vláda uvedla Kambodžu jako jednu ze šesti prioritních zemí pro rozvojové partnery a během let nabídla kambodžským studentům několik stipendií. V akademickém roce 2021-2022 země nabídla kambodžským studentům 17 postgraduálních stipendií v anglickém jazyce.

Kambodža a Česká republika – a pak Československo – navázaly diplomatické styky v roce 1956 za tehdejšího knížete Norodoma Sihanouka. Letos si připomínáme 65. výročí navázání česko-kambodžských diplomatických vztahů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.