Český velvyslanec vyzývá k lepším ekonomickým vazbám s Pákistánem – Noviny

PÉŠAVAR: Český velvyslanec ve Spojených státech Thomas Smedanga ve čtvrtek řekl, že jeho země má zájem na posílení ekonomických a obchodních vazeb s Pákistánem.

Podnikatelé Khyber Pakhtunkhwa byli požádáni, aby využili systému GPS-Plus a investovali v jeho zemi.

Velvyslanec zde hovoří se členy podnikatelské komunity v Péšávaru během setkání, kterému předsedal Hasnain Khurshid Ahmed, šéf Obchodní a průmyslové komory Sharhat.

Řekl, že systém GPS-Plus poskytuje bezcelní přístup k pákistánským produktům na trhu EU, a proto by ho pákistánští investoři měli plně využít.

„My jsme [Republic of Czech] Vynakládá vážné úsilí na zlepšení obchodních a ekonomických vztahů s Pákistánem, “uvedl.

Velvyslanec řekl, že objem česko-pákistánského obchodu je kolísavý kvůli nákaze koronavirem a dalších důvodů, ale doufá, že se do budoucna zlepší bilaterální obchodní a ekonomické vztahy.

Prezident SCCI Hasnain Khurshid již dříve vyzval k lepším obchodním a ekonomickým vztahům mezi Pákistánem a Českou republikou.

„Existuje obrovský potenciál pro posílení obchodních a ekonomických vazeb mezi Pákistánem a Českou republikou, který je třeba efektivně a efektivně využít,“ uvedl.

Prezident SCCI vyzval české investory, aby investovali do cestovního ruchu a pohostinství Khyber Pakhtunkhwa, elektřiny, ropy, plynu, těžby a nerostů, drahých kamenů, medu a léčiv.

Řekl, že investice pomohou dále posílit obchodní a ekonomické vazby mezi oběma zeměmi.

Prezident SCCI usnadňuje proces udělování víz pro obchodní sféru, posiluje vzájemnou spolupráci, přibližuje obchodní komunitu obou zemí, aby těžila ze vzájemných zkušeností, a pořádá společné obchodní výstavy a obchodní setkání.

Na akci vystoupili podnikatelé Zahidullah Shinwari, Faiz Mohammed Faizi, Šerpové Flor a další a předložili doporučení pro posílení ekonomických a obchodních vazeb mezi Pákistánem a Českou republikou.

Vydáno za úsvitu 26. listopadu 2021

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *