Jak dlouho by truchlení mělo trvat? Psychiatrie přišla s odpovědí.

Jak dlouho by truchlení mělo trvat?  Psychiatrie přišla s odpovědí.

Všiml jsem si něčeho zvláštního: v mnoha případech pacienti dobře reagovali na antidepresiva, ale jejich smutek, Měřeno standardizovaným soupisem otázek, nedotčen, zůstal tvrdošíjně vysoko. Když na to upozornila psychiatry z týmu, projevili malý zájem.

Pamatuje si, že „smutek je normální“. Jsme psychiatři a netrápíme se smutkem. Bojíme se deprese a úzkosti.“ Její odpověď byla: „No, jak víte, že to není problém?“

Dr. Brigerson začal sbírat data. Dospěl k závěru, že mnoho příznaků extrémního smutku, jako je „touha, touha a touha“, se liší od deprese a očekává se špatné výsledky Jako je vysoký krevní tlak a sebevražedné myšlenky.

Její výzkum ukázal, že pro většinu lidí jsou příznaky smutku Vrchol za šest měsíců po smrti. A Sada odlehlých hodnot – Odhadem 4 procenta pozůstalých jedinců – zůstávají „ustrnutí a nešťastní,“ říká a budou i nadále dlouhodobě bojovat s náladou, fungováním a spánkem.

„Nezískáš další spřízněnou duši a tak trochu trávíš své dny,“ řekla.

Když v roce 2010 Americká psychiatrická asociace navrhla rozšířit definici deprese o lidi, kteří jsou smutní, vyvolalo to hněv. vůle, nakrmit se širší kritika Profesionálové v oblasti duševního zdraví přediagnostikovali a léčili pacienty.

„Musíte pochopit, že lékaři chtějí diagnózu, aby mohli třídit lidi, kteří projdou dveřmi, a získat náhradu,“ řekl Jerome C. Wakefield, profesor sociální práce na New York University. „To je příliš velký tlak na DSM“

Vědci však pokračovali v práci na smutku, protože je stále více vnímán jako odlišný od deprese a více souvisí se stresovými poruchami, jako je posttraumatická stresová porucha. Mezi nimi byla Dr. M. Catherine Scheerová, profesorka psychiatrie na Kolumbijské univerzitě, která vyvinula 16týdenní program psychoterapie, který se silně opíral o expoziční techniky používané u obětí traumatu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *