Český premiér o odhalování proruských vlivových sítí: Toto je jen začátek

Český premiér o odhalování proruských vlivových sítí: Toto je jen začátek

Český premiér Peter Fiala. Fotografie: Getty Images

Po objevení proruských vlivových sítí v České republice a Polsku český premiér Peter Fiala uvedl, že podobná oznámení lze očekávat i v dalších zemích, protože toto je teprve začátek.

Důkaz: European Pravda

Citát od Fialy: „Česká republika byla na začátku celé této operace. Naší prací a snahou bylo prošetřit činnost proruských špionážních sítí v jiných evropských zemích a postupně dospívat k vážným závěrům. Jeden z nich byl dnes zveřejněn, za například Polsko a další země budou následovat.“

Reklama:podrobnostiFiala ve čtvrtek večer na sociální síti X (Twitter) zopakoval, že Česko objevilo proruskou síť, která vytváří operaci k šíření ruského vlivu a podkopávání bezpečnosti v Evropě.

Praha v této souvislosti oznámila sankce proti ukrajinskému podnikateli a proruskému politikovi Viktoru Medvetsuovi, kmotrovi jeho dcery Putina, stejně jako na Ukrajinci Artemu Markevskému a pravicovému Kremlu přidruženému webu Hlas Evropy.

Ministr poznamenal, že události posledních dvou dnů byly výsledkem mezinárodní spolupráce zahájené a úspěšně koordinované v Praze. „Jsem hrdý, že jsme prokázali sílu a schopnost dělat správná rozhodnutí ve správný čas,“ řekl Fiala.

Česká národní kontrarozvědka uvedla, že zapojená síť spolupracovala s politiky v Polsku, Maďarsku, Německu, Francii, Belgii a Nizozemsku, aby ovlivnila volby do Evropského parlamentu.

Petr Bystroň, poslanec Spolkového sněmu z frakce Alternative für Deutschland (AfD nebo Alternativa pro Německo) a kandidát do Evropského parlamentu za AfD, dostal peníze od proruské vlivové sítě, kterou odhalila evropská rozvědka, uvedla média. agentury dříve.

Podpěra, podpora UP nebo AUG Náš hostitel!

READ  Evropský soud pro lidská práva zamítl odvolání české matky proti ztrátě rodičovských práv

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *