Nejnovější: Aljaška postupuje s očkováním Obchodní noviny

Mezi prioritní skupiny patří zdravotničtí pracovníci a osoby starší 60 let, jakož i základní pracovníci. Online schůzky začnou v úterý.

Město také očekává do konce února 1 milion dávek vakcíny Pfizer-BioNTech. Rovněž koupil střely Astrazeneca.

Sinovac dosud veřejně nezveřejnil údaje o klinických hodnoceních z konečné fáze testování, což vyvolalo kritiku kvůli jeho nedostatečné transparentnosti.

Šéf německé agentury pro kontrolu nemocí v pátek varoval, že pokles nových případů koronavirů se stabilizoval, i když stoupá podíl infekčních variant.

Lothar Weiler, prezident Institutu Roberta Kocha, uvedl, že Německo může v epidemických týdnech po pádu obětí směřovat k dalšímu „bodu obratu“.

Jeho agentura nahlásila za poslední den 9 113 nových potvrzených případů COVID-19 a 508 úmrtí. Německo od začátku epidemie zaznamenalo téměř 2,4 milionu infekcí a 67 206 úmrtí na koronaviry.

Začátkem tohoto týdne ministr zdravotnictví Jens Spahn uvedl, že podíl nejvíce nakažlivého variantního viru, který byl poprvé zjištěn v Británii, dosáhl v Německu přibližně 22%, oproti 6% před dvěma týdny.

Spahn novinářům v Berlíně řekl, že vláda chce v nadcházejících týdnech zdvojnásobit počet očkování, ze současných přibližně 140 000 očkování denně.

READ  Proč e-sport poskytuje příležitost velkým značkám

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *