Strawberry Moon: Jak a kdy se na to dívat

pozorovatelé hvězd Po celém světě si bude moci užít záře jahodový měsíc Čtvrteční noc.

ke mě NASA„Okrajový obří měsíc“ se objeví naproti slunce na stojící na zemi Zeměpisná délka je ve 2:40 odp. Východního času pro většinu částí Země, ačkoli to nebude viditelné, dokud se neobjeví nad obzorem.

Sluneční kruh „ohnivého kruhu“ odřízne zrak po celém světě

Navíc, protože slunce se na letním slunovratu jeví nejvyšší na obloze a měsíce jsou „naproti slunci“, bude úplněk poblíž letního slunovratu nízko na obloze, Agentura uvedla v blogovém příspěvku.

Měsíc vychází, když Metrorail překročí řeku Potomac ve Washingtonu, DC, 16. července 2019.
(kredit: NASA / Bill Ingalls)

Gregory Johnson z NASA napsal: „Zejména pro vyšší zeměpisné šířky Evropy, kdy je úplněk nízký, prosvítá více atmosféry, takže je pravděpodobnější, že bude mít načervenalé barvy (ze stejných důvodů, že východy a západy slunce jsou červené) „. „na Washington DC V regionu, 25. června 2021 ráno, úplněk dosáhne svého nejvyššího v noci v 1:39 ráno EDT, pouze 24,6 stupňů nad jižním horizontem, což je nejnižší úplněk roku. “

Web s časem a datem má web města měsíční kalkulačka který ukazuje východ Měsíce v New York City Je 20:53 EST a Andělé Je 20:35 odpoledne PT.

Jakmile vyjde jahodový měsíc, bude se konat virtuální živé vysílání akce Řím, ItálieA 15:00 ET neziskovou organizací Projekt virtuálního dalekohledu.

Administrátor NASA Bill Nelson OPTIMÁLNÍ V PRŮBĚHU PRŮZKUMNÉHO PRŮZKUMU

Na rozdíl od růžového a krvavého měsíce se však jahodový měsíc neobjeví na večerní obloze jako obří, červené nebo růžové jahody.

podle Maine farmář kalendářJahodový měsíc pojmenovali kmeny Algonquin na severovýchodě Spojených států pro krátkou sezónu v regionu pro sklizeň jahod.

READ  Varování před sluneční bouří jako „silná trojitá hrozba“, která zasáhne Zemi již v pondělí

Ale jahodový měsíc má mnoho dalších jmen, včetně měsíční medoviny – evropského nápoje vytvořeného fermentací medu s vodou, ovocem, kořením, zrny nebo chmele – nebo medovým měsícem.

Slovo „líbánky“ se datuje přinejmenším do 15. století v Evropě a může souviset s medovým měsícem nebo jeho barvou.

na Hind Kultura, tento úplněk odpovídá oslavě Fat Purnima.

na Buddhisté Úplněk je Poson Poya, který oslavuje zavedení buddhismu v roce 236 př. N.l. měsíční průzkumné vozidlo Zahájili činnost v červnu 2009.

KLIKNĚTE ZDE A POUŽIJTE FOX NEWS

NASA poznamenala, že se diskutuje o tom, zda je jahodový měsíc dostatečně blízko Zemi, aby jej bylo možné klasifikovat jako obří měsíc, a poznamenala, že měsíc je menší velikosti a zjevného jasu než předchozí série obřích měsíců na začátku tohoto roku.

Výrobce dortů Krispy Kreme se rozhodl pro kvalifikaci Strawberry Moon, oznámeno v pondělí Bude prodávat limitovanou edici „Strawberry Supermoon Donut“ v zúčastněných obchodech po celé zemi.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.