Český film „Odpolední čarodějnice“ v Kino Artes

Český film „Odpolední čarodějnice“ v Kino Artes
Český film „Odpolední čarodějnice“ v Kino Artes | Velvyslanectví České republiky v Tallinnu

Foto: © Matej Chlubaček

Ve dnech 4. a 5. dubna 2018 se v Kino Artis v Tallinnu konaly filmové dny v zemích Visegrádu s názvem „V4 Film Days“. Filmové dny pořádá Maďarský institut v rámci maďarského předsednictví Visegrádské skupiny.

Během těchto dvou dnů diváci v Kinu Artes zhlédli dva maďarské filmy (Moje máma a další blázni v rodině; polární záře), Český film Odpolední čarodějnice A slovenský film Malý přístav. Filmové dny V4 zahájil ředitel Maďarského institutu Tamás Orós, který představil kolekci Visegrád, zdůraznil význam vzájemné spolupráce zemí V4 v kulturní oblasti a také krátce představil všechny filmy. Společným tématem promítaných filmů byly ženské příběhy/ženský osud. Na filmový festival přispěla česká ambasáda v Tallinnu Odpolední čarodějnice. Film z roku 2016 režíroval Giri Sadiq. Motiv pochází ze stejnojmenné básně ze sbírky povídek draci Napsal KJ Erben, ale děj byl přesunut do současného světa. Matku hraje Anna Gislerová a Daniela Kolářová jako Bunny Mrázová/The Afternoon Witch.

Přílohy


Program_V4_Film_Days

381 KB PNG (obrázek) 10. dubna 2018

READ  Průkopníci Electronica Underworld se připojují k týmu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *