Česko-polská jednání o těžbě hnědého uhlí by mohla být obnovena „v příštích několika dnech“

Polský představitel v pondělí uvedl, že Polsko a Česká republika mohou obnovit rozhovory o sporu o hnědouhelném dole „v příštích dnech“, což je nejhorší problém mezi oběma zeměmi za poslední desetiletí. Nejvyšší soud Evropské unie minulý měsíc nařídil Polsku, aby po zprávách Prahy o škodách na životním prostředí v okolních českých vesnicích pozastavilo provoz v hnědouhelném dole a elektrárně Troy na hranicích s Českou republikou.

Evropský soudní dvůr (SDEU) nařídil Polsku zaplatit denní pokutu 500 000 eur (581 900 USD) Evropské komisi za to, že její řízení nepřerušilo. Jednání o kontroverzi byla zastavena počátkem tohoto měsíce před českými parlamentními volbami, přičemž čeští představitelé uvedli, že délka dohody byla klíčovým bodem.

„Myslím si, že v příštích několika dnech, po dvou týdnech, se jednání obnoví,“ řekl náměstek ministra zahraničí Petr Wawrick soukromému vysílání RMF FM. Důl a nedaleká elektrárna provozovaná polskou vládní energetickou společností PGE (PGE.WA) jsou důležité pro úsporu energie, přičemž závod odpovídá za 7% polské výroby energie.

(1 $ = 0,8593 EUR)

(Tento příběh nebyl upraven zaměstnanci Devdiscourse a byl vytvořen automaticky ze zdroje syndikátu.)

READ  Generální ředitel KBC Bank Ireland se mění na českou pozici

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *