Ruský prezident Medveděv říká, že výcvik britských sil na Ukrajině může být legitimním cílem

Ruský prezident Medveděv říká, že výcvik britských sil na Ukrajině může být legitimním cílem

MOSKVA (Reuters) – Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv v neděli navrhl, že britští vojáci cvičící ukrajinské síly na Ukrajině by byli legitimním cílem ruských sil, stejně jako německé továrny vyrábějící střely Taurus, pokud by do Kyjeva dodaly střely Taurus.

Medveděv, který působí jako zástupce šéfa ruské Rady bezpečnosti a v ruské politice se stává stále tvrdší a protizápadně orientovanou postavou, řekl, že takové kroky Západu přibližují třetí světovou válku.

V příspěvku na Telegramu Medveděv nejprve nasměroval svůj hněv na nedávno jmenovaného britského ministra obrany Granta Shappse, který v novinovém rozhovoru řekl, že Londýn chce kromě výcviku ukrajinských ozbrojených sil v Británii nebo jiných západních zemích rozmístit na Ukrajině vojenské trenéry. v současnosti.

„(To z jejich trenérů udělá legální cíl pro naše ozbrojené síly,“ napsal Medveděv na Telegram. „Jsme si dobře vědomi toho, že budou nemilosrdně zničeni. A ne jako žoldáci, ale právě jako britští specialisté NATO.“

Medveděv se poté zaměřil na Německo, zdiskreditoval ty, kteří chtějí, aby Berlín dodal Ukrajině řízené střely Taurus, které by mohly zasáhnout ruské území, a snaží se omezit dodávky moskevské armády.

„Říkají, že je to v souladu s mezinárodním právem,“ řekl Medveděv. „No, v tomto případě budou údery na německé továrny, kde se tyto střely vyrábějí, také plně v souladu s mezinárodním právem.“

Medveděv řekl: „Tito idioti nás tvrdě tlačí ke třetí světové válce.“

(Napsal Alexander Marrow; Střih Guy Faulconbridge)

READ  Výzkumník klimatu riskuje ztrátu univerzitního postavení tím, že se odmítne vrátit do své domovské země

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *