Česko-americké vztahy v době rostoucího napětí a konfliktů na východě

přidat se ACIR tak jako Miloslav Stašek, český velvyslanec v USAZkoumá téma „Vztahy ČR a USA při rostoucím napětí a konfliktech na východě.“

V roce 2018 uplynulo 100 let od založení Československa a Spojené státy americké navázaly diplomatické styky s Českou republikou v roce 1993 po mírovém znovuustavení Československa jako dvou sousedních zemí. Česká republika je členem Evropské unie a NATO a vlády USA a ČR udržují silnou spolupráci při prosazování lidských práv, ekonomických a bezpečnostních cílů, které podporují hodnoty, které jsou pro obě země klíčové.

Spojené státy americké a Česká republika mají dvoustranné obchodní a investiční dohody, a zatímco USA jsou hlavním exportérem do České republiky mimo Evropskou unii, Česká republika se zabývá také exportem vín, sportovních potřeb a startupů. Silicon Valley.

Česko-ruské vztahy by vzkvétaly, protože česko-ruské vztahy se dramaticky zhoršily s ruskou invazí na Ukrajinu v roce 1968, což připomínalo ruské tanky v tehdejším Československu. -Pamatujte, že západní Ukrajinu od něj dělí pouze sousední Slovensko.

READ  Nerozdělená Češka Barbora Kryžiková se stala ženskou šampiónkou French Open

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.