Česká republika poráží Švédsko 7:3 a dostává se do finále mistrovství světa v ledním hokeji

Česká republika vstřelila tři branky ve druhém poločase poté, co porazila Švédsko 7:3 a poprvé od roku 2010 se kvalifikovala do finále mistrovství světa v ledním hokeji.

Praha – Česká republika dala tři góly ve druhém poločase poté, co porazila Švédsko 7:3 a poprvé od roku 2010 se kvalifikovala do sobotního finále mistrovství světa v ledním hokeji.

Útočníci Dominik Kubalík a Lukáš Sedlák vstřelili po dvou brankách a přidali k nim asistenci, útočník Martin Nečas zaznamenal čtyřbodový zápas s gólem a třemi asistencemi.

David Kampf a Ondřej Casey zaznamenali za Čechy po gólu a asistenci a brankář Lukáš Dostál zastavil před domácími fanoušky v pražské Aréně 36 střel.

V dalším kole se Češi střetnou s obhájci titulu Kanadou nebo Švýcarskem, kteří se utkají až v sobotu.

„Své nejlepší hry hraji, když mě ta hra baví, a tady si ji užívám na 110%,“ řekl Nečas. „Vždy bylo mým snem hrát semifinále a finále před českými fanoušky, ale práce ještě není dokončena, zítra nás čeká nejdůležitější zápas a musíme být připraveni.“

Nečas se stal prvním hráčem, který získal čtyři body v semifinále turnaje od kanadského Luca Robitailleho v roce 1994.

Góly Švédů, jejichž osmizápasová vítězná série na turnaji skončila, vstřelili Marcus Johansson, Marcus Pettersson a Joel Eriksson.

„Cítili jsme, že máme nějaké šance, ale je to těžké, když dáváte hodně gólů,“ řekl Peterson.

Český tým vedl ve druhém poločase 5:2 poté, co oba týmy remizovaly 2:2.

Kase dala Čechům výhodu 3-2 zblízka v 6:05 v třetině, což bylo poprvé, kdy Švédové na turnaji prohráli.

Nečas zdvojnásobil vedení jednorázovou fackovací ranou ze slotu poté, co Kampf vyhrál vhazování o 16 sekund později. Na 5:2 pak upravil Kubalík střelou z pravého kruhu, která prošla mezi chrániče brankáře Filipa Gustafssona.

READ  70 tisíc protestů v Praze proti české vládě, Evropské unii a NATO

Brankář byl po inkasovaných pěti gólech ze 17 střel stažen a nahradil ho Samuel Ersson.

Joel Eriksson snížil po přesilové hře české vedení na 5:3 a vstřelil svůj sedmý gól na turnaji.

Švédsko ve třetí třetině zvýšilo tlak, ale Sedlák dvěma samostatnými góly zvýšil na 7:3, oba šly přes Erssona.

Kapitán Švédska Erik Karlsson řekl: „Byli mentálně silnější než my dnes.“ „Vstřelili téměř každou šanci, kterou měli,“ řekl hvězdný obránce.

Johansson sebral míč poblíž hrací plochy napravo a v čase 3:39 vstřelil úvodní branku.

Kubalík vyrovnal na 7:48 při odrazu po razantní střele Nečase od modré čáry.

Švédskému národnímu týmu stačilo pouhých 20 sekund k vedení 2:1 přes Petterssona, jehož pokus z levé strany tečoval do branky český obránce Jakub Křeček.

Češka opět odpověděla.

Nečas nastavil druhý gól tak, že nakrmil Kampfa zpoza branky, aby zápas znovu vyrovnal na 2-všechny ze slotu v polovině první třetiny.