Česká republika Markéta Vondroušová porazila Anase Jabera a získala titul ve Wimbledonu 2023 | Novinky z tenisu

Česká republika Markéta Vondroušová porazila Anase Jabera a získala titul ve Wimbledonu 2023 |  Novinky z tenisu
Nové Dillí: Česká republika Markéta Vondroušová Tunisko bylo poraženo Anas Jaber V pevných kombinacích vyhrát Wimbledon Sobotní finále dvouhry žen. Vondroušová vyhrála titul 6-4, 6-4.

Stalo se: Vondroušová vs. Jabeur, finále
Čtyřiadvacetiletá Vondroušová se stala první nenasazenou hráčkou, která vyhrála wimbledonský singlový titul v profesionální éře, a šestou nasazenou Jabeurovou nechala druhý rok po sobě na druhém místě.

Vondroušová se připojila k Janě Novotné a Petře Kvitové jako jediné Češky, které vyhrály wimbledonský titul.
Je devátou nezařazenou šampionkou na grandslamovém turnaji.

Jabeurová se snažila stát se první arabskou hráčkou, která vyhrála grandslamový titul, a první Afričankou, která vyhrála jeden ze čtyř grandslamů.

„Bude to těžký den, ale já se nevzdám,“ řekla a utírala si slzy.
„Je to nejbolestivější ztráta mé kariéry. Ale jednou ji dostaneme, slibuji, že se nevzdám.“

Přesto se nervózně předváděla pod střechou centrkurtu a Vondroušová, která loni podstoupila operaci zápěstí a turnaj vynechala, zůstala při zisku titulu klidná.
Vítězství Vondroušové završilo působivý comeback poté, co sérii zranění zastavila její slibně rozjetou kariéru.
„Po tom všem, čím jsem si prošla – loni touto dobou jsem měla kádr – a teď nemůžu uvěřit, že držím tuto trofej,“ řekla Vondroušová, kterou v roce 2022 vyřadilo zranění zápěstí.

Před pouhými 12 měsíci se zranila ve Wimbledonu a sledovala, jak se její blízká přítelkyně Miriam Kolodzigová snaží kvalifikovat do hlavního losu.
Druhá operace zápěstí Vondroušové by stříbrnou olympijskou medailistku vyřadila na šest měsíců, i když její absence na Tour jí alespoň poskytla prostor a čas se vdát.

Byla druhou nejníže umístěnou hráčkou, která se dostala do finále Wimbledonu – pouze Serena Williamsová v roce 2018 měla méně než 181 let.
Útěk byl tak nečekaný, že požádala svého manžela Stjepana Šimka, aby zůstal doma v Praze a staral se o jejich kočku Frankie až do finále, kdy se našel hlídač zvířat, který jejímu partnerovi umožnil cestu do Wimbledonu.

(se vstupem od agentur)

READ  Colorado Springs Dance Authority slaví 25 let Dona Quijota | Umění a zábava

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *