Zpráva: Jordánský emir byl po návštěvě rodin obětí Covid-19 uvržen do domácího vězení

Nevlastní bratr jordánského krále Abdulláha, princ Hamzah bin Al-Hussein, byl uvržen do domácího vězení poté, co navštívil rodiny pacientů COVID-19.

Podle agentury ReutersPrávě tato návštěva vyvolala reakci jordánské monarchie. Vysoký úředník popsal událost jako „slámu, která zlomila velbloudovi záda“, po návštěvě krále Abdulláha v nemocnici, v níž personálu vyčítal smrt devíti pacientů.

Lidé obeznámení se situací řekli přístavům, že návštěva emíra byla považována za podkopávání autority krále Abdulláha a vedla k tomu, že Hamzah byl na začátku tohoto měsíce uvržen do domácího vězení. Hamza včas Uvedl, že ve vazbě není schopen komunikovat s jinými lidmi nebo chodit na schůzky.

Řekl: „Blahobyt (Jordánců) se na druhém místě umístil vládnoucí režim, který rozhodl, že jeho osobní zájmy a finanční zájmy a že jeho korupce je důležitější než život, důstojnost a budoucnost deseti milionů lidí, kteří žijí tady.“ Podle agentury Reuters.

Agentura Reuters uvedla, že Hamzah i král Abdullah se po incidentu veřejně smířili. Odborníci však uvedli, že napětí opět eskalovalo v důsledku jordánského boje s nezaměstnaností a nárůstu úmrtí souvisejících s koronavirem

„Rodinný spor skončil, ale musíme se zabývat problémy, které k němu vedly … nezaměstnanost, správa COVID-19 a chudoba,“ řekl Jawad Al-Anani, který za vlády působil jako šéf posledního královského dvora zesnulého krále Husajna, řekl agentuře Reuters. . „To jsou důvody (…) frustrace, která nutí lidi následovat své idoly.“

READ  Hlasovali pro brexit, ale ne s obrovským parkem nákladních vozidel, který s ním přišel

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.