James Webb si všimne něčeho, co se skrývá v troskách supernovy

James Webb si všimne něčeho, co se skrývá v troskách supernovy

„Konečně máme důkaz, který jsme hledali.“

Super duper

S pomocí vesmírného dalekohledu Jamese Webba objevili vědci záhadu v srdci supernovy, která se vytvářela po celá desetiletí.

jako Web Space.com ZprávySupernova 1987A, pojmenovaná podle roku, kdy byla objevena zde na Zemi, po své smrti explodovala tak jasně, že si vědci po více než 30 let nebyli jisti, zda z ní vznikne masivní, kompaktní neutronová hvězda nebo masivní neutronová hvězda. Černá díra.

Nyní mezinárodní tým vědců začal odhalovat záhadu této dávné exploze s objevem související neutronové hvězdy, jak ji zobrazil vesmírný teleskop Jamese Webba a popsal ve svém novém článku. Publikováno v časopise vědy.

„Dlouhou dobu jsme hledali důkazy o existenci neutronové hvězdy v plynu a prachu supernovy 1987A,“ řekl Mike Barlow, profesor fyziky a astronomie na University College London, který je součástí týmu, který objevil potomka supernovy. Web Space.com. „Konečně máme důkaz, který jsme hledali.“

Když hvězdy jako ta, která způsobila výbuch Supernovy 1987A, nejprve rozptýlí blízké objekty. Včetně naší planety – S přízračnými částicemi neutrin jsou neuvěřitelně jasné. Toto také Web Space.com Byla to nejjasnější supernova viděná na noční obloze za téměř 400 let, což z ní dělá ohromující pohled, ale také ztěžuje vidění objektů, které se zformovaly v její stopě, zvláště s ohledem na veškerý vesmírný prach a plyn, které byly vytlačeny ven. Výbuchem.

„Detekci bránila skutečnost, že supernova v následujících letech po explozi zkondenzovala asi polovinu sluneční hmoty prachu,“ řekl Barlow. „Tento prach byl radioton zakrývající obrazovku z centra Supernovy 1987A.“

Jimmy Neutron

Supernovy Obecně vede k černým dírámCož vyplývá z kolapsu hmoty hvězdy na sebe. Někdy však, pokud je umírající hvězda o něco méně hmotná než její protějšky tvořící černé díry, může za sebou místo toho zanechat malou hustou mrtvolu – neutronovou hvězdu, pojmenovanou podle částic, které tvoří tato tělesa po supernově.

READ  Cílem studie je přivést Nanotyranna, menšího dinosaura, zpět ze zapomnění

Zatímco vědci léta předpokládali, že supernova 1987A, která zemřela velmi nedávno – podle nebeských standardů – před 170 000 lety, měla ve svém středu neutronovou hvězdu. Až když byly v roce 1987A nařízeny Webb High Sensitivity Mid-Infrared Instrument a Near-Infrared Spectrometer, astrofyzici byli schopni s jistotou detekovat neutronovou hvězdu v jejím jádru.

Ačkoli stále existuje mnoho otázek, které je třeba zodpovědět, toto potvrzení dlouhodobé hypotézy nejenže učí vědce více o tom, jak vznikl vesmír, ale také ukazuje jedno z mnoha průkopnických použití teleskopu Webb, které nepřestává udivovat a udivovat každého. . To mate vědecký svět i jeho nadšence.

Více o Web Secrets: Vědci jsou zmateni nemožnou galaxií, kterou vidí James Webb

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *