Důvěra v českou ekonomiku se v červenci dostala na historické minimum

regionu dnes

Středa 27. července 2022, 14:40

Důvěra v českou ekonomiku v červenci meziměsíčně klesla o 2,6 bodu na 95,7 bodu, ukázaly v pondělí výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) v Praze.

Index důvěry klesl mezi podniky i spotřebiteli.

Index podnikatelské důvěry klesl ve srovnání s červnem o 2,9 bodu na 100,2 a index spotřebitelské důvěry o 1,1 bodu na 73,6.

Index průmyslového sentimentu v červenci klesl na 98,9 z 106,1 minulý měsíc.

Důvěra ve stavebnictví se mezitím zlepšila na 118,6 ze 117,4 v předchozím měsíci, zatímco obchod klesl na 97,6 z 97,3.

Spotřebitelská důvěra v posledních pěti měsících neustále rostla a klesla na nejnižší úroveň od začátku sledování indikátoru důvěry od července 2003.

Podpořte Budapest Business Journal

Vybudovat žurnalistickou firmu hodno svého jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete věřit, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by se snížil jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Zveme vás, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko podpory BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často budete své příspěvky posílat.

READ  Česká republika Zástupci sesterského města navštívili Rice Lake | Sochařství

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *