Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) doporučuje dvojité masky, které pomáhají chránit před COVID-19

Po měsících požadavků na aktualizaci federálních zdravotnických úředníků Doporučení maskyVe středu Centra pro kontrolu a prevenci nemocí oznámily nové pokyny, které zahrnují současné nošení vhodných obličejových masek nebo dvou masek, které pomáhají omezovat otěže. Covid-19 pandemický.

Aktualizované pokyny následují po vydání Nové hledání Z Centra pro kontrolu nemocí (CDC), kteří testovali různé masky v laboratorním prostředí a našli důkazy, že kombinace látkové masky s chirurgickou maskou může významně snížit šíření viru na ostatní a expozici viru samotnému.

The Nová doporučení CDC Američanům se doporučuje, aby si vybrali masky s nosním drátem, který lze přizpůsobit teplému střihu, a pro lepší utěsnění masky použijte masku nebo ortézu.

CDC také doporučuje nosit vícevrstvou masku pro větší ochranu nebo umístit látkovou masku přes jednorázovou lékařskou masku. Pro lepší uchycení se doporučuje vytvořit si jednorázová poutka na uši masky a poté po stranách zastrčit a zploštit další materiál.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) říká, že nedoporučuje nosit dvě jednorázové masky najednou. Říká, že není nutné pokrýt další masku KN95, běžně používanou alternativou Profesionální masky N95 Používají jej zdravotničtí pracovníci a pracovníci první pomoci.

„Chci objasnit, že tato nová vědecká data, která jsou dnes zveřejněna, nemění konkrétní doporučení ohledně toho, kdo by měl nosit masku nebo kdy by měl nosit masku. Poskytuje však nové informace o tom, proč je důležité nosit dobře přiléhavou masku, “řekla ředitelka CDC Rochelle Wallinski na briefingu v Bílém domě o COVID-19.

Dr. Ashish Jha, děkan Fakulty veřejného zdraví na Brown University, řekl CBS This Morning, že dvojitá maska ​​poskytuje další ochranu ve vysoce rizikových situacích.

Řekl: „Není vždy nutné nosit masku.“ „Když jsi venku a na veřejnosti, pokud nejsi v davu, jakákoli maska ​​- jedna maska ​​- je naprosto v pořádku. Nasazení masky je opravdu pro vysoce rizikové věci. Takže pokud jste byli v obchod s potravinami na delší dobu, pokud tam zůstaneš … Doma s mnoha lidmi, kteří dlouho nebyli členy tvé rodiny. “

READ  Stále doufám, že Artemis vydám v červnu navzdory dvěma uzavřeným zkouškám

Jha řekl, že minulý měsíc začal sám nosit masky kvůli riziku dalších Vysoce nakažlivé varianty Z viru, který je nyní Rychle se šíří po celých Spojených státech

Řekl: „Začneš s touto chirurgickou maskou a nasadíš si na ni látkovou masku. Získáš mnohem lepší střih, získáš lepší filtraci. Je to mnohem bezpečnější.“


Ředitel CDC pro nové pokyny pro masky

04:58

Pro nové studieV laboratoři vědci CDC testovali v laboratoři sady vícevrstvých tkanin a běžných chirurgických nebo lékařských masek, aby simulovali dýchání a kašel mezi páry panenek.

Když byla nasazena pouze jednorázová maska, bylo v experimentu blokováno pouze 42% kapek proti kašli. Kombinace jednorázové masky s látkovou maskou nahoře zabránila 92,5% těkavých částic vykašlat.

Studie uvádí, že kombinace těchto dvou masek také snížila „kumulativní expozici“ nositele o 83% kapek cirkulujících z nepřesvědčivého zdroje. Tento počet se zvýšil na 96,4%, pokud byly obě panenky vybaveny dvojitými maskami.

cdc-masks-study.png
Byly testovány masky, včetně a) nekomplikované masky pro lékařské zákroky; B) Dvojité masky – látková maska, která zakrývá masku lékařských procedur; C) Maska se svázaným / složeným lékařským zákrokem.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí


„Data uvedená v této zprávě potvrzují zjištění, že dobré přizpůsobení může zvýšit celkovou účinnost masky. Ukázalo se, že účinné je několik jednoduchých metod zlepšování přizpůsobení,“ píší vědci.

Nový výzkum přichází po měsících prosby obhájců Centra pro kontrolu nemocí, aby aktualizovali své pokyny tak, aby obsahovaly doporučení nosit dvě masky, poté, co další studie a neoficiální důkazy naznačily, že tento krok může omezit šíření viru. Vyšší úředníci agentur odmítli změnit svá oficiální doporučení, dokud nebude tento nový výzkum dokončen, ačkoli mnoho z nich – od prezidenta Bidena po Anthony Fauci – Byl ve skutečnosti spatřen ve dvou maskách.

Dr. Anthony Fauci nosí kolem Bílého domu dvě obličejové masky
Dr. Anthony Fauci, vedoucí poradce Bílého domu pro COVID-19 a ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci, nosí během tiskové konference v Bílém domě 19. listopadu 2020 dvě masky.

Getty Images


V jiných zemích několik zdravotnických úřadů nařídilo občanům, aby se úplně vzdálili od látkových masek ve prospěch masek s vysokým filtrem na jedno použití. Německá vláda zavedla „lékařské masky“, jako jsou chirurgické masky nebo KN95, Ve veřejné dopravě a obchodech Minulý měsíc.

Oznámení CDC přichází uprostřed obav z možného nárůstu v nových případech nakažlivější infekce Varianty virů v oběhu ve Spojených státech amerických. Agentura dříve předpověděla, že rychle se šířící kmen viru B.1.1.7, který byl poprvé identifikován ve Velké Británii loni na podzim, by se zde mohl stát dominantním kmenem do března.

„Neměli bychom si zoufat, protože existují věci, které můžeme udělat, abychom tomu zabránili. To není v naší moci,“ řekl Dr. Fauci, hlavní lékařský poradce prezidenta Bidena pro pandemickou reakci.


Jaký typ masky je třeba nosit a jak ji zakoupit

08:37

Kontaktní sledování některých předchozích případů variant viru ve Spojených státech odhalilo, že jeho šíření bylo krmeno lidmi bez masek a osobními setkáními, uvedlo CDC.

„Dvě věci, které můžeme udělat, jsou některé z věcí, které právě zmínil Dr. Walensky: hořet masky, vyhýbat se shromážděním, udržovat odstup, umýt si ruce, když vám bude k dispozici vakcína, očkovat, prosím,“ řekl Dr. Fauci .

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *