bne IntelliNews – Korupční kauza pražského zastupitelstva otřásá českou politickou scénou

Korupční kauza pražského magistrátu vládní strany STAN, která propukla minulý týden, celostátně nabrala na intenzitě, rezignací ministra a odvoláním šéfa státního podniku.

Ministr školství Petr Gazdík (STAN), místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP09) a generální ředitel České pošty Roman Knob byli mezi těmi, kteří rezignovali nebo byli odvoláni v souvislosti s velkou kauzou provize v pražském dopravním podniku (DPP).

Opoziční lídři požadovali rezignaci vicepremiéra, ministra vnitra a šéfa STAN Víta Rakušana a odvolání premiéra Petra Fialy ze středopravé koaliční vlády. Skandál opustil i bývalého premiéra Andrzeje Babiše – obklopeného skandály –, který se má ještě letos ucházet o post prezidenta, ale pád vlády zatím neohrozil.

Gazdík rezignoval na funkci ministra školství a místopředsedy strany STAN. Měl prý několik schůzek s publicistou zapleteným do případu, pražským podnikatelem Michaelem Redlem, který byl dříve v úzkém kontaktu s násilníky Radovanem Krezzirem, který si odpykává trest odnětí svobody v Jihoafrické republice. Caustic řekl, že je nevinný, a rozhodl se však rezignovat, protože setrváním ve funkci nechtěl poškodit svou stranu ani vládní koalici.

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) suspendoval své bývalé členy ve straně (STAN) kvůli spojení s Redlem. Odmítl se do případu zapojit, ale řekl, že nechce stranu poškodit svými bývalými kontakty.

Informoval o tom český list Deník nTolesal, který působil jako člen kontrolního výboru DPP vedené další stranou z vládní koalice TOP09, vyzval k okamžité rezignaci člena strany. Jeho jméno bylo zahrnuto do policejního vyšetřování případu.

Jiří Framer, poradce europoslance Jiřího Bospíšila (oba TOP09), rezignoval na funkci člena strany, protože si podle policejních spisů navzájem představil bývalé radní Petra Hlubučka a Redla. Pospíšil byl vedením TOP09 požádán, aby okamžitě ukončil spolupráci s Fremrem.

Generální ředitel České pošty Roman Knob byl Ragusanem vyhozen za setkání s Nabem Redleym.

READ  Česká metropole přestane do dvou týdnů přijímat uprchlíky z Ukrajiny a uzavře své přijímací středisko v pražské čtvrti Vysokani.

stát se bne Intellines Nahlášeno, Česká národní centrála pro organizovaný zločin obvinila na DPP 11 lidí, mezi nimi i místostarostu Stanovy strany Petra Hlubučka a Redla. Strana STAN začala obviněným v kauze odebírat finanční dary.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *