Spojené království odhaluje novou pandemickou podporu pracovníků

Britský premiér Boris Johnson slíbil, že Británii před brexitem nevrátí do své „rozbité“ ekonomiky. Foto: AFP/SOUBOR

„>

Britský premiér Boris Johnson slíbil, že Británii před brexitem nevrátí do své „rozbité“ ekonomiky. Foto: AFP/SOUBOR

LONDÝN – Reuters

Vládnoucí Konzervativní strana uvedla, že pokladník Rishi Sunak oznámí balíček 500 milionů rekvalifikací (680 milionů USD, 580 milionů EUR) zaměřený na starší pracovníky, kteří se stáhnou z dovolené a britskou mládež.

Vláda premiéra Borise Johnsona vynaložila téměř 70 miliard dolarů na vyplácení většiny mezd zaměstnancům uvíznutým doma, což pomohlo udržet oficiální míru nezaměstnanosti na relativně nízké úrovni, ale Sunak ve čtvrtek plán dovolené ukončil a také zrušil týdenní vyplácení dávek. pro lidi s nejnižší mzdou.

Trvá na tom, že je načase přejít k dlouhodobé podpoře, proti námitkám opozičních stran a aktivistů z kampaně, že změny uvrhnou mnoho lidí do chudoby.

„Na začátku této krize jsem řekl, že by nebylo možné, abych já nebo upřímně jakýkoli poradce zachránil práci každému,“ řekl Sunak pro Sky News.

„Ve Velké Británii máme nižší míru nezaměstnanosti než v Americe, Kanadě, Francii, Španělsku, Itálii a dalších a je zde rekordní počet volných míst,“ dodal.

Řekl, že první fáze jeho plánu chránila 11 milionů pracovních míst prostřednictvím režimu dovolené a Británie nyní zažívá „jedno z nejsilnějších a nejrychlejších zotavení ze všech hlavních ekonomik světa“.

READ  Shrnutí demokracie: Maďarsko a Polsko utrpěly neúspěch v boji o peníze EU

„Ale práce ještě není hotová a chci se ujistit, že naše ekonomika je vhodná pro budoucnost, a to znamená poskytnout podporu a dovednosti, které lidé potřebují k tomu, aby se dostali do práce a pokračovali v životě,“ uvedl v dopise. Na výroční konferenci guvernérů.

Demonstranti na manchesterské konferenci v severozápadní Anglii však konzervativce obvinili z opuštění chudých.

„Děti mají hlad. Jak to může být v tomto století? Jsme tu, protože musíme něco udělat, abychom zaregistrovali naše znechucení,“ řekla v neděli pro AFP učitelka v důchodu Lauren Thompsonová.

Oficiální údaje z minulého týdne ukázaly, že britská ekonomika se ve druhém čtvrtletí zotavuje silněji, než se očekávalo.

Jednotlivé ukazatele však poukazují na pomalejší růst, protože země se potýká s dusivým dodavatelským řetězcem a globálními inflačními tlaky, které způsobily prudký růst cen pohonných hmot.

Vláda bojující s vlnou paniky při nákupu na čerpacích stanicích kvůli nedostatku řidičů tankerů zmobilizovala vládu na pomoc armádu.

Společnosti viní nedostatek řidičů z tvrdého přístupu vlády k brexitu, který zastavil příliv pracovníků z východní Evropy, ale ministři tvrdí, že za to může pandemie.

Ve vzestupné konferenční zprávě pro následovníky Toryho Johnson slíbil, že bude pokračovat ve svém plánu obnovy po Covidu, aby se „lépe stavělo zpět“ v oblastech od infrastruktury po změnu klimatu.

V nedělním rozhovoru pro BBC odmítl poslat Británii zpět do její „zhroucené“ ekonomiky před brexitem, která podle něj byla příliš závislá na levné zahraniční pracovní síle.

„To, co ve všech těchto odvětvích nemůžeme udělat, je jednoduše se vrátit ke starému, unavenému a neúspěšnému modelu a získat přístup k páce, která charakterizuje nekontrolované přistěhovalectví, s lidmi s nízkými mzdami,“ řekl. „Takže ano, bude tam období úprav.“

Johnson a Sonek jsou také pod tlakem konzervativního práva na zvýšení britského daňového zatížení, částečně kvůli řešení krize péče o seniory.

READ  Pomoc Maďarům mít všechny děti, které chtějí

Předseda vlády řekl, že „nikdy nebyl prudší a horlivější odpor ke zbytečnému zvyšování daní než já, ale museli jsme se vypořádat s pandemií v takovém rozsahu, v jakém se tato země ještě za našeho života a dlouho před tím nesetkala. „

„Pokud se tomu mohu vyhnout, nechci znovu zvyšovat daně, samozřejmě ne, a ani Rishi Sunak,“ řekl Johnson BBC.

Nicméně, mnoho analytiků očekává, že Sunak to udělá po stanovení rozpočtu na konci října, protože ministerstvo financí se snaží vyvážit knihy po masivních výdajích na pandemii.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *