Bulharský oscarový „Lessons of Plaga“ se v klíčových oblastech vyprodává – uzávěrka

Bulharský oscarový „Lessons of Plaga“ se v klíčových oblastech vyprodává – uzávěrka

Hlášení lekcíbulharská kandidatura na cenu Mezinárodní filmové akademie, byla vydána v několika zemích.

Film. Snímek, který napsal a režíroval Stefan Komandarev, vstoupí do německých kin v lednu prostřednictvím distributora JIP Film. Po omezeném vydání 20. října Hlášení lekcí V Bulharsku se stane virálním 15. prosince. Jeho místním distributorem je A Plus Films.

Kromě toho bude mít film premiéru na jaře 2023 ve Švédsku s distributorem v listopadu a lednu 2023 na Tchaj-wanu s Swallow Wings, s uvedením také ve Španělsku s Filminem, v Řecku s Danaos a na Slovensku s Asociací slovenských filmových klubů.

Hlášení lekcí Přenese jej také Warner Bros. Discovery HBO/Max a Cinemax v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Moldavsku, Albánii, Bulharsku a v jadranských zemích.

Film měl světovou premiéru v červenci na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde získal Grand Prix za nejlepší film a také za nejlepší ženský herecký výkon pro hrdinku Elli Skorchevovou při jejím návratu na filmové plátno po třiceti letech. od té doby, Hlášení lekcí Byl promítán na šestnácti festivalech, získal sedmnáct ocenění, naposledy Velkou cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Římě. Byl také vybrán do Evropské filmové ceny 2023.

lekce Blaga, Třetí film z Komandarevovy trilogie o sociálních neduzích postkomunistické společnosti v Bulharsku je thriller, který sleduje Balagu (Skorcheva), učitelku bulharštiny v důchodu, na trýznivé emocionální cestě, která se pohybuje v nebezpečném světě telefonních podvodů. Níže se můžete podívat na nový trailer, který zveřejnil Heretic. Film produkují Káťa Těreškovová a Argo Films.

Komandarevovy předchozí počiny zahrnují také užší výběr Oscarů Svět je velký a spása číhá za rohem (2008) a další příspěvek na cenu Bulharské akademie, Rozsudek (2014).

READ  Pořadatelé Eurovision Song Contest byli odhaleni

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *