Británie zpochybňuje Čínu v OSN kvůli přístupu do Sin-ťiangu

Kancelář britského ministra zahraničí Dominic Raab uvedla, že by také oslavovala návrat Británie do Rady OSN pro lidská práva jako hlasujícího člena, který by odsuzoval výsledky v oblasti lidských práv jeho kolegů, Číny a Ruska, a vzbudil by znepokojení nad Myanmarem a Bělorusko.

Pokud jde o Čínu, Raab bude poukazovat na zprávy o porušování v Sin-ťiangu, včetně mučení, nucených prací a nucené sterilizace žen. Podle své kanceláře řekne: „Děje se to v průmyslovém měřítku.“

Řekne: „Vysokému komisaři OSN pro lidská práva nebo jakémukoli jinému nezávislému odborníkovi na zjišťování skutečností by měl být poskytnut – a já to opakuji – naléhavý a neomezený přístup do Sin-ťiangu.“

Čína byla široce odsouzena za zřízení komplexů v Sin-ťiangu, které Peking popisuje jako „střediska odborného vzdělávání“ s cílem vymýtit extremismus a dát lidem nové dovednosti. Čínští kritici jim říkali koncentrační tábory.

Organizace spojených národů uvedla, že v Sin-ťiangu je držen nejméně jeden milion Ujgurů a dalších muslimů.

Zatímco čínská vláda opakovaně prohlašuje, že muslimské menšiny v Sin-ťiangu mají vysokou kvalitu života, úřady často brzdí pokusy novinářů podávat nezávislé zprávy o tomto regionu.

Čínská vláda čelí rostoucímu tlaku na řešení obvinění z porušování lidských práv vůči muslimským menšinám v Sin-ťiangu.

19. ledna USA oznámily, že rozhodly, že tomu tak bylo v čínské vládě Páchání genocidy v Sin-ťiangu, To, co tehdy ministr zahraničí Pompeo popsal jako „systematický pokus zničit Ujgury čínským stranickým státem“.
Poté, co americký ministr zahraničí Anthony Blinken o týden později potvrdil, řekl to Biden administrace Stál jsem za výsledky genocidy.

Britský ministr zahraničí Raab bude také diskutovat o „hanebném“ zacházení s kremelským kritikem Alexejem Navaľným, krizí v Myanmaru a situací v Bělorusku. Nastíní kroky, které Británie podnikla k řešení těchto problémů, například sankce, a povzbudí ostatní, aby se jimi řídili.

READ  Německá válečná loď míří do Jihočínského moře uprostřed napětí s Pekingem

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *