Hongkong ruší omezení pro příchozí cestující a ruší vymáhání COVID

Hongkong ruší omezení pro příchozí cestující a ruší vymáhání COVID

HONG KONG (Reuters) – Hongkong oznámil, že od středy mezinárodní cestující přijíždějící na území již nebudou čelit pohybovým kontrolám COVID-19 nebo jim bude odepřen vstup na určitá místa, a že také zrušil povinnou mobilní aplikaci COVID-19. .

Zprávy o dalším uvolňování omezení COVID-19 v globálním finančním centru, které nechalo většinu zemí světa za sebou, mohou podpořit obnovení cestování a podnikání.

Mezinárodní příchozí dostali na první tři dny v Hongkongu jantarový kód, což znamená, že nesměli jíst ani pít uvnitř barů a restaurací.

Od středy budou moci cestující a všichni obyvatelé přijíždějící ze zahraničí vstoupit do všech regionů za předpokladu, že budou mít po příjezdu negativní test na COVID-19, uvedl generální ředitel John Lee v úterý na televizním briefingu.

Na některých místech, kde je to vyžadováno, budou stále muset ukazovat fotografii nebo papírový záznam o svém očkování proti COVID-19, ale příchozí nebudou čelit omezením pohybu, řekl ministr zdravotnictví Lu Zhong Mao na tiskové konferenci.

„Po příletu do Hongkongu neexistují žádná omezení pro mezinárodní přílety. Takže ve stejný den, kdy opustí letadlo, mohou volně vstoupit do jakékoli budovy,“ řekl ministr zdravotnictví Lu Zhong Mao na následné tiskové konferenci.

Vládní krok ke zrušení aplikace pro sledování mobility, která umožňuje přístup do restaurací a míst, jako jsou tělocvičny, kluby a salony, přichází poté, co pevninská Čína tento požadavek upustila.

Obchodní skupiny, diplomaté a mnozí obyvatelé kritizovali pravidla Hongkongu COVID-19 s tím, že ohrožují jeho konkurenceschopnost a status mezinárodního finančního centra.

Pravidla ovlivňují hongkongskou ekonomiku od začátku roku 2020 a urychlují exodus podniků, expatů a místních rodin, kteří odešli uprostřed snahy Pekingu o užší kontrolu nad bývalou britskou kolonií.

READ  USA zvou Tchaj-wan, aby se zúčastnil jeho demokratického summitu; Čína naštvaná

Hong Kong od roku 2020 pečlivě dodržuje politiku nešíření koronaviru v Číně, ale v srpnu začal postupně uvolňovat omezení a zkrátil povinnou hotelovou karanténu na tři dny, než ji v září úplně zrušil, tedy více než dva a půl. let po objevení viru.

Jantarový kód byl posledním zbývajícím omezením pro příjezdy, kteří budou i nadále podléhat povinnému testu COVID-19 PCR při příjezdu a dalšímu poté.

Masky jsou stále po celém městě, pokud se necvičí. Skupinová setkání více než 12 lidí jsou zakázána, ale lidé mohou stále chodit do nočních klubů a navštěvovat bankety, kterých se účastní stovky lidí.

Ministr zdravotnictví Lu dodal, že infikovaní pacienti, kteří se izolují doma, již nebudou muset nosit elektronickou známku omezující je k pobytu.

Další zprávy Farrah Master, Claire Gem, Twini Siew a Jessie Pang; Střih Clarence Fernandez, Tom Hogg, Jerry Doyle a Simon Cameron-Moore

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *