Indické opoziční strany tvoří pro volby v roce 2024 alianci s názvem „Indie“.

Indické opoziční strany tvoří pro volby v roce 2024 alianci s názvem „Indie“.
  • Koalice se snaží chránit „demokracii a ústavu“
  • Klade si za cíl vybudovat společnou platformu před volbami
  • Strany tvoří méně než polovinu z 301 křesel v dolní komoře BJP
  • Strana Bharatiya Janata Party odsuzuje alianci jako zkorumpovaný oportunismus
  • Strana Bharatiya Janata je stále favoritem na vítězství v nadcházejících volbách

NEW DELHI (Reuters) – Více než dvě desítky indických opozičních stran v úterý oznámily, že spojily své síly, aby vytvořily alianci s názvem „Indie“, aby se v nadcházejících parlamentních volbách postavily vládnoucí straně Bharatiya Janata (BJP) premiéra Narendry Modiho. rok.

Pojmenování aliance Indie je vnímáno jako pokus opozičních stran napadnout BJP na její nacionalistické platformě ve volbách, které se mají konat v květnu 2024.

Mallikarjun Kharg, předseda hlavní opoziční Kongresové strany, uvedl, že Indie stojí za „Indickou národní aliancí pro komplexní rozvoj“.

„Hlavním cílem je držet pohromadě při ochraně demokracie a ústavy,“ řekl Karg novinářům na konci dvoudenního setkání 26 opozičních stran v jižním městě Bengaluru.

Bengalurské setkání opozičních stran je druhé za měsíc, které přehlušilo rozdíly a vybudovalo společnou platformu před volbami v příštím roce, v nichž BJP zůstává favoritem na vítězství.

Na prvním setkání minulý měsíc se dohodlo 15 stran, aby se spojily proti BJP.

Strany, z nichž mnohé jsou regionálními rivaly a rozdělené na celostátní úrovni, tvoří méně než polovinu z 301 křesel BJP v 542členné dolní komoře.

Snažili se však urovnat své neshody a napadnout BJP poté, co byl vůdce Kongresu Rahul Gandhi shledán vinným v případu pomluvy a v březnu vyloučen z parlamentu.

READ  Polsko tvrdí, že ruská raketa vstoupila do jeho vzdušného prostoru a poté vstoupila na Ukrajinu

‚Chyť nás, jestli to dokážeš‘

Strana Bharatiya Janata Party (BJP) kritizovala opoziční skupinu jako alianci oportunistů a zkorumpovaných lidí a v úterý pořádá schůzi své Národní demokratické aliance s 38 stranami.

Prohlášení Aliance Indie uvedlo, že „charakter naší republiky je systematicky vážně napadán stranou Bharatiya Janata Party“ a slíbil „chránit myšlenku Indie, jak je zakotvena v ústavě“.

V prvním náznaku společné politické a hospodářské politiky koalice uvedla, že se zaměří na boj proti vysokým cenám a nezaměstnanosti.

„Musíme vybudovat spravedlivou ekonomiku se silným a strategickým veřejným sektorem i konkurenceschopným a prosperujícím soukromým sektorem, ve kterém je podporován podnikatelský duch a je poskytována každá příležitost k expanzi,“ řekla.

„Jsme odhodláni bojovat proti systematickému spiknutí BJP s cílem zaměřit se na naše indické bratry, pronásledovat je a utlačovat,“ stojí v prohlášení.

Rahul Gandhi řekl, že boj proti BJP je bojem za „obranu myšlenky Indie a za obranu hlasu indického lidu“.

Karg řekl, že příští setkání aliance ustaví 11členný koordinační výbor, jmenuje organizátora a bude se zabývat složitou otázkou přidělování křesel stranám v alianci pro soutěž jeden na jednoho proti BJP.

„Ode dneška je to skutečná výzva,“ řekl Mamata Banerjee, hlavní ministr východního státu Západní Bengálsko a jeden z hlavních opozičních vůdců. „Chyť nás, jestli můžeš.“

Reporting Y. P. Rajesh; Editoval William McLean

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *