Biden jmenuje 9 velvyslanců, včetně „Sully“ Sullenbergera, ale posty v Evropě a Asii stále čekají

V předvečer svého summitu v Ženevě s ruským prezidentem Vladimírem Putinem odhalil Bílý dům jména devíti kandidátů na post velvyslanců, přičemž několik významných pozic po celém světě zůstalo neobsazeno.

Tom Nedis, bývalý náměstek ministra zahraničí v Obamově administrativě a dlouholetý generální ředitel společnosti Morgan Stanley, bude nominován za velvyslance v Izraeli.

Bývalý senátor Colorada Ken Salazar, který působil jako ministr vnitra v Obamově administrativě, bude nominován za nejlepšího amerického diplomata v Mexiku.

Julianne Smith, Bidenův bývalý zástupce poradce pro národní bezpečnost, když byl viceprezidentem, bude nominován za velvyslance NATO.

Bílý dům zveřejnil jména devíti kandidátů na post velvyslance v prohlášení vydaném v úterý z Washingtonu. Seznam zahrnoval profesionální zahraniční servisní personál, který by byl nominován za velvyslance v Paraguayi, Kostarice, Guineji, Srí Lance a v Gambii.

Pozoruhodné pozice nebyly zahrnuty do seznamu zveřejněného v úterý v Evropě, Asii i mimo ni. Úředníci uvedli, že Bílý dům stále dokončuje proces prověřování u mnoha lidí jmenovaných Bidenem, ale proces ještě není dokončen.

Sullenberger byl prominentní zastánce Bidena V loňském roce kritizoval bývalého prezidenta Donalda Trumpa jako „zcela nevhodný“ pro danou pozici. Bude nominován, aby zastupoval USA v Radě Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Všichni kandidáti jsou předmětem slyšení v úzce rozděleném Senátu, což znamená, že žádný z velvyslanců pravděpodobně nebude ve funkci před koncem léta nebo začátkem podzimu.

Dalšími kandidáty jsou: Julie Chung, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně v Demokratické socialistické republice Srí Lanka. Sharon L. Cromer jménem velvyslance USA v Gambie. Troy Damien Vitrell, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec v Guinejské republice. Mark Ostfeld, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Spojených států amerických v Paraguayské republice; Dr. Cynthia Ann Telles, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně v Kostarické republice.

Očekává se, že mezi první vlnou kandidátů na velvyslance budou i vyšší diplomaté do Číny, Japonska, Indie a několika evropských zemí. Úředníci však uvedli, že proces prověřování a oznamování s hostitelskými zeměmi stále probíhá a očekává se, že Bílý dům brzy vydá další oznámení.

READ  Bývalá novozélandská premiérka Jacinda Ardernová po letech odkladů uzavřela uzel

Seznam obsahuje několik hlavních dárců, bývalých senátorů a jejich manželů a sdělili to lidé obeznámení s výběrem CNN.

Jednou z největších otázek, které kolem hledání amerických velvyslanců stále visí, je St James’s Court, nejprestižnější místo ve Velké Británii, kam Biden minulý týden zavítal při první zastávce své cesty do zahraničí.

Lidé obeznámení s výzkumem uvedli, že Nicholas Burns, kariérní diplomat, který sloužil v čele obou politických stran, se stále očekává, že bude nominován za velvyslance v Číně.

Rahm Emanuel, bývalý starosta Chicaga, kongresman z Illinois a první náčelník štábu Obamovy administrativy v Bílém domě, se podle osob blízkých výzkumu stále očekává jako velvyslanec v Japonsku.

I od nástupu Bidena se politické podmínky v mnoha významných zemích změnily. Ukázkovým příkladem je Izrael, kde smrtící konflikt z minulého měsíce ustoupil příměří a potenciálně novému předsedovi vlády.

Politika Bidenovy administrativy na Blízkém východě bude podrobena kontrole během potvrzovacích slyšení, která se mají konat později v létě.

Od Capitol Hill až po Blízký východ je volba Nedsů po mnoho týdnů předmětem mnoha debat mezi blízkými izraelskými pozorovateli.

Nides, dlouholetý významný demokratický dárce, působil jako provozní ředitel společnosti Morgan Stanley, než v roce 2010 odstoupil a pracoval jako ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Do Morgan Stanley se vrátil v roce 2013 jako viceprezident. Needs je vdaná za Virginii Mosleyovou, generální ředitelku CNN, a je hlavní viceprezidentkou pro místní shromažďování zpráv.

Tento příběh byl aktualizován o další zprávy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *