Zvyky dlouhověkosti modrých zón je třeba vyzkoušet během rutiny epidemie

Říká, že neexistuje žádná magická kulka, která by žila déle Dan Butner„Kolega a novinář z National Geographic studuje zvyky lidí, kteří žijí v„ modrých zónách “, na místech na světě, kde lidé žijí nejdéle. Místa jsou: Okinawa, Japonsko; Sardinie, Itálie; Nicoya, Kostarika; Ikaria, Řecko a Loma Linda, Kalifornie.

Ale provedení drobných změn ve vašem denním režimu – od toho, jak trávíte polední hodinu po to, zda jste v kontaktu s přáteli – může z dlouhodobého hlediska udělat velký rozdíl, říká Bitner. CNBC Make It.

Obzvláště během pandemie Covid, kde se životy většiny lidí dramaticky změnily, jsou zde tři nejdůležitější zvyky modrých zón, které Buettner říká, že je důležité začít hned.

Máte 3 přátele, na které se můžete spolehnout

Slavný Výzkum z Harvardské univerzity Ukažte, že lidé v úzkých vztazích žijí déle než izolovaní.

Pokud nejste sociálně propojeni, [or] Pokud nemáte tři přátele, na které se můžete spolehnout ve špatný den, sníží se vaše průměrná délka života asi o osm let ve srovnání s někým, kdo má dobré kontakty, “říká Buettner.

Během pandemie mohou mít i videohovory pozitivní účinek: „Pokud má konverzace emocionální obsah, je to důležité,“ říká.

„V předkovovských dnech jsme si dávali přestávku na oběd a často jsme jedli s kolegou,“ říká. Protože to pro pandemii není pro mnoho lidí možné, navrhuje uskutečnit polední videohovor s někým, na kom vám záleží. „Udělejte z toho součást svého každodenního života,“ říká.

Projděte se procházkou, která simuluje vaše dojíždění

Mnoho výzkumů to podporuje Cvičení vás chrání před rizikem nemoci a smrti„Ale abyste mohli těžit z výhod, nepotřebujete rotoped ani domácí posilovnu.

„Lidé chodí každý den v modrých zónách a bez dalších nástrojů a zkoušek na festival osloví 100 lidí,“ říká Buettner.

Lidé, kteří dojíždějí do práce a musí chodit na autobusové nebo vlakové nádraží, mají složku Snížené riziko vzniku kardiovaskulárních problémů. Pokud pracujete na dálku a jste letargičtější než obvykle, můžete chodit po budově, která simuluje vaše ranní a večerní dojíždění, říká Buettner. Nechte tenisky nebo vycházkové boty u vchodových dveří „abyste jim neustále připomínali, že je máte používat,“ říká.

Chůze během pandemie je snadný způsob, jak bezpečně cvičit venku a také se spojit s někým mimo vaši rodinu. Doktor. Anthony Fauci Řekl, že chodí 3,5 mil denně, aby se po práci zbavil stresu.

Studie to ukázaly Chůze zvyšuje vaši kreativituZlepšuje vaši paměť a pomáhá vám spát.

Odpoledne si zdřímněte 20 minut

Krátký odpolední zdřímnutí Buettner říká, že je to běžné v mnoha oblastech modrých zón.

Lidé, kteří se hlásí Zdřímněte si po dobu nejméně 20 minutPět dní v týdnu mají o třetinu méně srdečních chorob než lidé, kteří se během dne pohybují, “říká.

Po spánku, říká Boettner, se obvykle cítíte intenzivněji a máte nižší hladinu stresového hormonu kortizolu. Dodává, že ti, kteří pravidelně plivou, budou mít v těle méně zánětu. (Chronický zánět Je spojena s mnoha nemocemi.)

Klíčem k zamezení závratě je podle něj zdřímnout si jen 20 minut Národní spánková nadace. Pokud pracujete z domova, zdřímněte si během polední přestávky – může to zlepšit váš výkon. studie Znamená to, že krátké energetické zdřímnutí může zvýšit pracovní výkon až o 34% a zlepšit bdělost o 54%.

splácení: Jak pandemie zabila vaši motivaci a 6 jednoduchých způsobů, jak ji získat zpět, podle vědy

Nenechte si ujít: Nejlepší kreditní karty pro získání úvěru pro rok 2021

READ  Odborníci říkají, že byste si možná měli dvakrát rozmyslet, zda jíst boloňskou stravu (mohlo by to vést k přibírání na váze!)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *