Bawumia prodává Ghanu českým obchodním guru | Ekonomika

Viceprezident Dr. Mahamudu Bawumia během setkání s českou podnikatelskou delegací zdůraznil potenciál Ghany jako preferované destinace pro obchod a investice.

Delegace v čele s předsedou vlády ČR Petrem Fialou je v současné době na dvoudenní návštěvě s cílem prozkoumat možnosti bilaterální spolupráce.

Dr. Bawumia, který je proslulý svými ekonomickými znalostmi, zdůraznil stabilní politické klima Ghany a silný hospodářský růst jako klíčové faktory, které z této země činí atraktivní centrum pro investice.

Zdůraznil závazek vlády vytvořit prostředí umožňující podnikům vzkvétat a prosperovat.

V průběhu diskuse viceprezident zdůraznil různé investiční příležitosti, které jsou v Ghaně k dispozici, zejména v odvětvích, jako je zemědělství, výroba, technologie a obnovitelná energie.

Vyzdvihl strategickou polohu země v rámci západní Afriky, která poskytuje snadný přístup na regionální trhy a slouží jako brána pro investory k prozkoumání širšího afrického kontinentu.

„Ghana je nejmírumilovnější zemí v západní Africe a druhou nejklidnější zemí v Africe. Ghana je tím správným místem pro investice,“ řekl Dr. Bawumia.

Premiér Fiala je na návštěvě země v doprovodu české podnikatelské delegace, která se předtím setkala se svými ghanskými protějšky.

„Jsem si jist, že to oběma stranám poskytne příležitost propojit se a prozkoumat možnosti obchodního partnerství a společných podniků,“ dodal Dr. Bawumia.

„Využívám této příležitosti, abych vyzval české společnosti, aby využily obrovské obchodní příležitosti, které nabízí Africká kontinentální zóna volného obchodu (AfCFTA) mimo jiné v oblasti potravinářství, zemědělství, energetiky, zdravotnictví, vzdělávání a rozvoje infrastruktury.

Premiér Fiala vyjádřil uznání myšlenkám Dr. Bawumia a ocenil úsilí Ghany při podpoře příznivého podnikatelského prostředí.

Uznal potenciál pro zvýšenou ekonomickou spolupráci mezi Českou republikou a Ghanou a zdůraznil význam hledání vzájemně výhodných partnerství.

Česká podnikatelská delegace, která zahrnuje zástupce z různých sektorů včetně výroby, infrastruktury a financí, vyjádřila velký zájem o prozkoumání investičních příležitostí v Ghaně.

READ  Nejbohatší lidé v České republice (25. srpna 2023)

Ocenili trajektorii hospodářského růstu země a její pověst stabilní demokracie v regionu.

Dr. Bawumia ujistil delegaci o závazku vlády podporovat zahraniční investory zjednodušením byrokratických postupů, posílením infrastruktury a poskytnutím nezbytných pobídek.

Dále zdůraznil význam technologií a inovací při řízení ekonomické transformace Ghany a vyzval české společnosti, aby těžily z kvalifikované pracovní síly Ghany a rostoucího digitálního ekosystému.

Viceprezident rovněž pozval Českou republiku k účasti na vlajkovém programu Ghany na podporu investic, summitu Ghana Investment Promotion Center (GIPC), který se má konat koncem tohoto roku v hlavním městě Akkře. Summit si klade za cíl předvést investiční příležitosti v různých odvětvích a usnadnit komunikaci mezi místními a mezinárodními společnostmi.

Na závěr jednání obě strany vyjádřily optimismus ohledně vyhlídek na zvýšení obchodu a investic mezi Ghanou a Českou republikou.

Očekává se, že návštěva české podnikatelské delegace připraví cestu k užším ekonomickým vztahům a vzájemně výhodným partnerstvím mezi oběma zeměmi.

S rostoucí reputací Ghany jako destinace příznivé pro investice, odhodláním vlády vytvářet příznivé podnikatelské prostředí a zájmem mezinárodních delegací, jako je Česká republika, je země připravena přilákat více přímých zahraničních investic a dále posílit svůj hospodářský růst. v zemi. Další roky.

Zdroj: dailyguidenetwork.com


Zřeknutí se odpovědnosti: Názory zde vyjádřené jsou názory autorů a neodrážejí názory Peacefmonline.com. Peacefmonline.com nepřijímá žádnou odpovědnost, právní ani jinou, za přesnost obsahu. Případný nevhodný obsah nám prosím nahlaste, vyhodnotíme jej přednostně.

Vynikající video

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *