Na jednotky, které zasahovaly u lesních požárů v Hřensku – Brně, vláda vyčleňuje 225 milionů korun denně.

Ministerstvo vnitra získalo mimořádné vládní prostředky na zásahové jednotky (IZS), které zasahovaly u požáru ve Hřensku. Zdroj obrázků: Hasičský záchranný sbor ČR.

ČESKÁ REPUBLIKA 25. ZÁŘÍ (BD) – Vláda schválila mimořádné finanční prostředky po zásahu u požárů ve Hřensku. Prostředky jsou nutné na pokrytí nákladů na zásah, provozních nákladů, platů a přesčasů zasahujících hasičů a policistů a dotace na založení sboru dobrovolných hasičů.

Více než 6300 profesionálních a dobrovolných hasičů a 92 příslušníků letecké policie zasahovalo nepřetržitě 21 dní k největšímu lesnímu požáru v historii České republiky. Ministerstvo vnitra dostalo minulý týden od vlády na úhradu nákladů 225 308 250 korun, z toho 50 milionů korun jako odměny pro vojáky, hlavně hasiče a policisty, a také dotace pro dobrovolné hasiče.

reklamy

„Požár ve Hřensku byl rozsahem, použitou technikou a nasazením hasičů a policistů u nás bezprecedentní. Jsem si plně vědom mimořádného nasazení ZZS, a proto jsme se rozhodli kompenzovat mimořádnou prostředků,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakochan.Na ploše 1100 hektarů bylo použito více než 400 kusů techniky včetně letadel.

Ministerstvo vnitra a Hasičský záchranný sbor využijí 68 milionů z částky na podporu jednotek dobrovolných hasičů, které se na zásahu podílely prostřednictvím svých jednotek. Náhrada neobvyklých výdajů formou dotace vyrovná výpadek příjmů a mezd. Podpora, kterou vyhlásí Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru, bude použita i na výplatu odměn. O dotaci budou muset žádat obce.

Dále Ústecký kraj získá 6 mil. Kč na úhradu vlastních nákladů, zejména na ubytování hasičského záchranného sboru nebo na zajištění činnosti ředitelství, a 1,65 mil. Kč půjde na Hasičský záchranný sbor v r. hlavní město, Ústí nad Labem. Státní správa hmotných rezerv zaplatí 137 700 korun na opravu majetku, který hasiči při zásahu využívají.

READ  Rozhovor s Janem Blažkem, mužem oddaným propagaci české kultury - Brněnský deník


https://brnodaily.com/2022/09/25/news/politics/government-allocates-czk-225-million-to-units-which-responded-to-forest-fire-in-hrensko/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/09/Fire_national_park_firefighters_2credit_Hasicsky-zachranny-sbor-CR-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/09/Fire_national_park_firefighters_2credit_Hasicsky-zachranny-sbor-CR-150×100.jpgEllaria BrizeováČeská republika / světPolitikačeská republika, životní prostředí, hasič, les, příroda, novinkyMinisterstvo vnitra získalo mimořádné vládní prostředky na zásahové jednotky (IZS), které zasahovaly u požáru ve Hřensku. Zdroj obrázků: Hasičský záchranný sbor ČR. ČESKÁ REPUBLIKA 25. ZÁŘÍ (BD) – Vláda schválila mimořádné finanční prostředky po zásahu u požárů ve Hřensku. Potřebné finance…

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.