Bakterie staré 407 milionů let byly mezi prvními organismy, které kolonizovaly Zemi

Bakterie staré 407 milionů let byly mezi prvními organismy, které kolonizovaly Zemi

Vědci studující sbírku starověkých a nových fosilií nedávno zjistili, že prastarý druh bakterií tzv Langella ScofieldiováByl jedním z prvních lidí, kteří kolonizovali Zemi před více než 407 miliony let.

na. scourfieldii Jde o druh sinice, která je součástí… Hapalosyphonaceae rodina. Tyto mikroorganismy rostly mezi ranými suchozemskými rostlinami během raného devonského období.

Přestože vědci již dlouho zdokumentovali sinice, málo se ví o tom, jak se těmto fotosyntetickým mikroorganismům daří opouštět vodu a žít na souši. Nový výzkum Dr. Christine Strollo-Derrenové, paleontoložky z Národního historického muzea Spojeného království, a jejího týmu však zjistil, že… na. scourfieldii Jsou nejstarším známým druhem sinic, který žil na Zemi, objev, který pomohl zaplnit mezery.

„Prostřednictvím 3D rekonstrukcí jsme byli schopni vidět důkaz větvení, což je rys sinice Hapalosifonas,“ vysvětlil Strollo-Deren v článku. prohlášení.

„Je to vzrušující, protože to znamená, že se jedná o nejstarší sinice tohoto typu nalezené na Zemi.“

Fosilie sinic patří k nejstarším fosiliím, které kdy byly objeveny, přičemž nejstarší z nich jsou staré asi 2 miliardy let.

Dnes také známé jako modrozelené řasy (což je skutečný případ nesprávného pojmenování, protože to nejsou řasy), tyto bakterie žijí ve vodním prostředí a kolem něj po celém světě, včetně oceánů a řek, ale také na vlhkých skalách (dokonce i v Antarktidě). ). A v mokrém písku.

Sinice hrály zásadní roli při utváření historie naší planety, napomáhaly k tomu, aby byla pohostinná pro komplexní život a ovlivňovaly evoluci obecně. Prostřednictvím procesu fotosyntézy pomáhají produkovat kyslík, který potřebujeme k životu. Přitom pravděpodobně začínají Velká kyslíková událostněkdy před 2,4 až 2,1 miliardami let.

V této době byl metan, který byl dominantním plynem na planetě, nahrazen kyslíkem a stal se hlavní složkou atmosféry. Tato událost vedla k tomu, co se považuje za první masové vymírání, protože anaeroby se nedokázaly přizpůsobit podmínkám.

READ  Cvičení se 3 cviky s vlastní váhou pro zaneprázdněné lidi

„Sinice v raném devonu hrály stejnou roli jako dnes,“ dodal Dr. Strollo-Deren. „Některé organismy je využívají jako potravu, ale jsou také důležité při fotosyntéze. Věděli jsme, že tu byly už v době, kdy rostliny poprvé začaly kolonizovat Zemi, a možná s nimi soupeřily o vesmír.“

Jaký rozdíl to dělá Langella Scofieldiová Udělat?

L. scourfieldii Poprvé byly objeveny v roce 1959 v úlomcích hornin nalezených na vykopávce Rhynie Chert v Aberdeenshire ve Skotsku. Tyto vzorky však bylo obtížné řádně prozkoumat, ale novější vzorky byly získány ve stejné oblasti a jsou přístupnější k analýze.

Hlavním rysem, který Dr. Strollo-Deren a její kolegové hledali, byly známky „skutečného větvení“. K tomu dochází, když bakterie rostou vedle sebe v řadě, přičemž některé se oddělují jiným směrem a vytvářejí větve, ale ne všechny sinice vykazují toto skutečné větvení.

Jako takový najděte L. scourfieldii Nalezení exemplářů Rhynie Chert je velký problém, protože umožňuje vědcům potvrdit jejich přítomnost ve vlhkých suchozemských ekosystémech v této oblasti. V podstatě byli schopni skákat z vody na pevninu a byli schopni prosperovat.

Během raného devonu byla krajina této části Skotska mnohem odlišnější než dnes. Země se ve skutečnosti nacházela blíže k rovníku a měla teplejší, tropické klima. Rhynie Chert by tak zůstala pokryta mokrými písčitými plochami a kalužemi brakické vody.

To však byla doba, než existovaly stromy a další složité formy života, takže prostředí bylo mnohem méně úrodné. V tak řídkém království dominovaly houby, bakterie a řasy a soutěžily o život na skalách u okraje vody.

Protože rostliny ještě nevyvinuly hluboké, složité kořeny, pravděpodobně rostly na mikrobiálních podložkách tvořených těmito mikroorganismy, což je důležitá interakce v této rané fázi života na Zemi.

„Rhynie Chert je zvláštní místo, protože je staré 400 milionů let a velká část životního prostředí z této doby byla zachována,“ vysvětlil Dr. Strollo-Derren.

READ  Nejsilnější oceánský proud na světě se zrychluje a způsobuje problémy • Earth.com

„Je to jediné místo, kde najdete stopy všech živých věcí pohromadě: rostlin, zvířat, hub, bakterií a řas. A můžete vidět interakce mezi druhy, které se mohou vyskytovat.“

Studie je publikována v iScience.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *