Nová studie zjistila, že slavná teorie Stephena Hawkinga o tom, jak černé díry umírají, může znamenat, že se celý náš vesmír vypaří.

Nová studie zjistila, že slavná teorie Stephena Hawkinga o tom, jak černé díry umírají, může znamenat, že se celý náš vesmír vypaří.

Stephen Hawking vyslovil teorii, že černé díry umírají vypařováním.Vědecká fotografická knihovna – Mark Garlick/Getty Images

  • Stephen Hawking v roce 1974 předpověděl, že černé díry zemřou vypařováním.

  • Odborníci se však domnívali, že intenzivní gravitační prostředí černých děr je pro jeho teorii jedinečné.

  • Nová studie naznačuje, že Hawkingovo záření, které zabíjí černé díry, může zabít vše ostatní.

Finále osud našeho vesmíru neznámý. To ale astronomům nebrání ve snaze to zjistit.

Nejnovější myšlenka, jak by náš vesmír mohl skončit, je, že by se jednoduše vypařil. Přesně tak, všechno bude odpařitNový Stay Publikováno v časopise Physical Review Letters.

Vědci z Radboud University zkoumali teorii Stephena Hawkinga o tom, jak černé díry umírají v důsledku jevu nyní známého jako Hawkingovo záření, který předpověděl teoretický fyzik v roce 1974.

Podle kvantové fyziky a Einsteinovy ​​teorie gravitace se částice spontánně formují a zanikají v intenzivním gravitačním prostředí, které se nachází v ústí černých děr, známé také jako horizonty událostí.

Hawking vypočítal, že někdy jsou tyto částice uvězněny za horizontem událostí, ale jiné ano útěk do zahraničí V podobě Hawkingova záření. Časem z celku unikne dostatek částic Černá díra se vypařuje.

Hawkingovo záření Pozorováno kolem černé díry V našem světě, což potvrzuje Pozdní génius Předpovědi. A až do tohoto bodu byly černé díry jedinými místy, která odborníci hledali.

Tato nová studie to ale může změnit.

řekl autor studie Heino Falk-V prohlášení Pátek. „A po velmi dlouhé době to nakonec způsobí, že se všechno ve vesmíru vypaří, stejně jako černé díry.“

Ve studii vědci navrhli, že k existenci Hawkingova záření nutně nepotřebujete extrémní gravitační prostředí.

Místo toho by toto záření mohlo spustit cokoli s hmotností, která deformuje strukturu časoprostoru.

READ  Energie uvolněná hlubokými sopečnými erupcemi v našich oceánech by mohla pohánět celé Spojené státy

„Ukazujeme, že daleko od černé díry hraje zakřivení časoprostoru velkou roli při vzniku záření,“ uvedl v prohlášení spoluautor studie Walter van Soelikom.

Výpočty vědců budou potřebovat další analýzu a testování a také pozorovací důkazy, aby potvrdily jejich předpovědi.

Pokud je jejich teorie správná, není se v blízké budoucnosti čeho obávat.

Chce to černé díry delší než věk vesmíru aby se vypařil, odhadli vědci. I když není jasné, jak dlouho bude trvat, než něco jako hvězda udělá totéž, je pravděpodobné, že náš vesmír zůstane v dohledné budoucnosti nedotčený.

Přečtěte si původní článek na Zájem o podnikání

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *