Bakterie podobné chlamydiím objevené v korálech Velkého bariérového útesu

Bakterie podobné chlamydiím objevené v korálech Velkého bariérového útesu

Zack Wheeler pro Daily Mail Australia

20. května 2023 ve 12:54, aktualizováno 20. května 2023 ve 12:59

 • Blízký příbuzný chlamydií se vyskytuje v korálových útesech
 • Je to poprvé, co ji vědci objevili v korálových útesech
 • Pravděpodobnost nakažení lidí je velmi nízká

Vědci zkoumající Velký bariérový útes zjistili, že korálové útesy tohoto divu světa jsou zamořeny bakteriemi blízce příbuznými chlamydiím.

Tým vedený univerzitou v Melbourne našel v korálové tkáni dva typy bakteriálních shluků, včetně blízkého příbuzného bakterií, které způsobují chlamydie (chlamydie), Endozoicomonas.

Podle vedoucího výzkumu Dr. Justina Meyera je to poprvé, co byl patogen zodpovědný za chlamydiovou infekci u savců detekován v korálových útesech.

Ačkoli není známo, zda jsou bakterie prospěšné nebo škodlivé pro korálové útesy, je nepravděpodobné, že by plavání v útesu ovlivnilo člověka.

Je to obrovský skok z mořského prostředí do prostředí člověka. Řekl bych, že můžete klidně spát, doktore Meyere řekl Yahoo News.

Tým výzkumníků našel v korálové tkáni shluky bakterií, které byly spojeny s bakteriemi způsobujícími chlamydie (chlamydie).
I když není známo, zda je jejich přítomnost korálovým útesům prospěšná nebo škodlivá, je nakonec nepravděpodobné, že by lidé při plavání utrpěli nějaké následky.

I když si vědci nemyslí, že vlna chlamydií vyplaví Gold Coast, existuje důvod se domnívat, že bakterie mohou pomoci korálovým útesům.

„Existuje potenciál, aby tyto bakterie získávaly živiny a energii z jiných bakterií spojených s korálovými útesy, a pro ty z nás, kteří pracujeme na pochopení biologie korálů, je vyhlídka bakterií, které žijí v korálové tkáni, velmi vzrušující,“ dodal. Dr. Mir Řekněte Novému Atlasu.

„Jednou oblastí, na kterou se v mé laboratoři soustředím, je vývoj bakteriálních probiotik pro korály, které pomáhají zlepšit jejich odolnost vůči tepelnému stresu a míru přežití způsobené oteplujícím se klimatem,“ dodala Madeleine van Oppen, spoluautorka studie.

Stále víme velmi málo o funkcích bakterií spojených s korálovými útesy a tato nová studie nám pomůže zjistit, zda jsou probiotika možným řešením a zda jsou bakterie jako Endozoicomonas pro tuto práci nejvhodnější.

READ  Pokračují práce na nasazení antény Juice RIME

Mořské vlny veder způsobené globálním oteplováním způsobily bělení korálů ve Velkém bariérovém útesu, jednom ze sedmi divů přírodního světa.

Korály v horkých vodách zbělají díky chemické reakci, která způsobí, že jejich přirozená barva zmizí, což bylo pozorováno na korálových útesech po celém světě.

Proces bělení je neuvěřitelně škodlivý pro ekosystémy, které závisí na korálových útesech, přičemž zvrácení škodlivého účinku trvá desetiletí.

Je to obrovský skok z mořského prostředí do prostředí člověka. „Řekl bych, že můžete klidně spát,“ řekl Dr. Meyer Yahoo News ohledně bakterií, které způsobují chlamydie (na obrázku).

Nový výzkum z University of Melbourne ve spolupráci s Australian Institute of Marine Science (Townsville) a Vídeňskou univerzitou byl zveřejněn v Science Advances začátkem tohoto týdne.

Výzkumníci říkají, že dalším krokem bude určit roli bakterií v korálech a poté podat zprávu o potenciálních výhodách.

Jednou z výhod, kterou vědci doufají, je, že kmeny bakterií pomáhají korálům syntetizovat vitamín B, který může zmírnit účinky bělení.

Co jsou chlamydie a jaké jsou příznaky?

Chlamydie je pohlavně přenosná nemoc.

Pochází z bakterie zvané Chlamydia trachomatis. Přenáší se kontaktem, vaginálním, análním nebo orálním sexem.

Pokud se neléčí, může poškodit vejcovody ženy a způsobit neplodnost. Ve velmi vzácných případech může způsobit neplodnost i u mužů.

Chlamydiemi mohou trpět i jiné živočišné druhy, běžným příkladem jsou koaly.

Tato nemoc zdevastovala některé populace koal v Austrálii, přičemž se uvádí až 100% infekce.

Jaké jsou příznaky u lidí?

Většina lidí příznaky chlamydií nepociťuje. Lékaři k jejich odhalení doporučují pravidelné screeningy STD (test moči nebo výtěru).

U některých se však objevují některé vedlejší účinky.

Příznaky u žen:

 • Abnormální vaginální sekrece
 • Pocit pálení při močení
 • bolest očí
 • Bolest břicha
 • pánevní bolesti
 • Bolest při pohlavním styku
 • vaginální krvácení

Příznaky u mužů:

 • Sekrece z penisu
 • Pocit pálení při močení
 • Bolest a otok v jednom nebo obou varlatech (vzácné)

Jak se léčí?

Infekce se snadno léčí antibiotiky.

READ  NASA posílá úžasné snímky Jupitera a největšího měsíce naší sluneční soustavy, Ganymeda

Lékaři obvykle předepisují perorální antibiotika, obvykle azithromycin (Zithromax) nebo doxycyklin.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *