Varianty koronaviru: to, co zatím známe

Tvůrci vakcín jsou tak znepokojeni potenciálem nových variant uniknout ochraně, kterou poskytuje imunizace, a to natolik, že již testují posilovací dávky a upravují své vakcínové vzorce tak, aby se konkrétně zaměřily na některé varianty, které vyvolávají větší obavy.

A lékaři z celého světa varují, že se objeví další proměnné, jak se virus bude dále vyvíjet v tělech desítek milionů lidí nakažených.

CDC identifikoval tři úrovně proměnných: varianty zájmu, které jsou potenciálně nebezpečné, ale dosud nezpůsobily velké narušení; Proměnné zájmu, které jsou nakažlivější, obcházejí některé způsoby léčby, způsobují závažnější onemocnění nebo podléhají předchozím diagnostickým testům; A varianty s vysokými důsledky, které se do značné míry vyhýbají účinkům vakcín nebo léčby.

„V současné době neexistují žádné varianty SARS-CoV-2, které by se dostaly na úroveň vysokého skóre,“ říká CDC.

Tady je známo o proměnných zájmu a proměnných zájmu:

Proměnné zájmu

V laboratorních testech byly všechny důležité varianty, které CDC identifikovalo pro rezistenci na imunitní útok, nalezeny v krvi odebrané lidem, kteří se uzdravili z Covid-19, a také lidem, kteří byli očkováni.

B 1,526 Poprvé viděn v New Yorku loni v listopadu, B.1.526 má takzvaných 484 mutací. Pro pochopení variant je důležité nejprve porozumět mutacím, které je charakterizují. Mutace E484K je změna v části viru zvané spike protein – jedná se o synaptickou strukturu, která vyčnívá z povrchu viru. Změna v oblasti zvané doména vázající receptor způsobuje, že se virus snadněji váže na buňky, které infikuje, a snižuje tak schopnost viru rozpoznat imunitní systém.

Testy naznačují, že účinky kombinované léčby Eli Lilly lze teoreticky potlačit pomocí monoklonálních protilátek, i když není jasné, zda se to projeví selháním léčby, uvádí CDC. Zdá se, že léčba koktejlem Regeneron pomocí protilátek Covid-19 proti němu působí. Bylo také prokázáno, že bojuje proti imunitnímu útoku v krvi odebrané lidem, kteří se zotavili z Covid-19, a také očkovaným lidem. Na vzorky připadalo necelých 9% Sekvence ve Spojených státech Od 10. dubna.

Nový výzkum CDC zveřejněný tento týden ukazuje, že není spojen se závažnější infekcí nebo s vyšším rizikem reinfekce.

B 1.526.1 B.1.526.1, který byl poprvé spatřen v New Yorku, obsahuje odlišný vzorec mutací ve srovnání s původním sekvenovaným kmenem z Číny, včetně kmene L452R, který podle všeho pomáhá viru snáze infikovat buňky a současně je pro těla obtížnější. Proti útoku.

READ  Ikea vám umožní přeměnit téměř jakýkoli stůl na bezdrátovou nabíjecí podložku

B 1,617 – Poprvé se objevila v Indii v únoru a někdy se zavádějícím způsobem nazývá „dvojitá mutace“, protože obsahuje mutaci L452R a mutaci 484 – i když to není úplně to samé jako mutace 484 pozorovaná v ostatních variantách zájmu.

B.1.617.1, B.1.617.2 a B.1.617.3 – Všichni byli poprvé viděni v Indii a v oběhu před B.1.617. Všechny mají stejné mutace jako B.1.617 plus několik doplňků.

Ačkoli indičtí představitelé uvedli, že tyto nové proměnné vedou k náhlému nárůstu případů koronavirů, které v současné době převažují nad nemocnicemi v zemi, ředitelka indického Národního centra pro kontrolu nemocí Sujit Singh tento týden uvedla, že důkazy nejsou k dispozici. „Dosud jsme nebyli schopni plně prokázat epidemiologický a klinický vztah,“ řekl Singh ve středu.

Britští zdravotníci však v pátek upgradovali verzi B.1.617.2 na variantu znepokojení, protože se tam rychle rozšířila. Public Health England ve svém prohlášení uvedla: „V současné době neexistují dostatečné důkazy o tom, že by některá z variant nedávno objevených v Indii způsobovala závažnější onemocnění nebo snižovala účinnost aktuálně cirkulujících vakcín.“

S rozšířením Covidovy krize v Indii a jejích proměnných jsou sousední země ve vysoké pohotovosti
Dr. Chris Whitty, hlavní lékař z Anglie, řekl během Webové vysílání Královské společnosti Čtvrtek, že varianty B.1.617 mohou spadnout někam mezi, pokud jde o riziko mezi B.1.1.7, které se zdá být téměř zcela citlivé na vakcíny a léčbu, a B.1.351, u kterého bylo dokumentováno nakažení lidí, kteří se uzdravili infekce. Předchozí varianty koronaviru, a také k částečnému vyhnutí se ochraně poskytované vakcínami.
B 1,525 – Poprvé viděn ve Velké Británii a Nigérii, nesoucí mutaci E484K. Nachází se u méně než 1% vzorků testovaných ve Spojených státech. Toto monitorování je neúplné. Tento týden ředitelka CDC Dr. Rochelle Wallinski uvedla, že to právě dělají Spojené státy Sekvence je nyní Téměř 8% z týdenních případů Covid-19, kterých je kolem 450 000.

Str. 2 Společný pro Brazílii od loňského roku, tento druh také nese znepokojující mutaci E484K a nebyl celosvětově nalezen.

READ  6 důvodů, proč ukončit Chrome a přejít na Vivaldi

Proměnné zájmu

CDC je definuje jako varianty, u nichž existuje důkaz, že jsou přenosnější, způsobují závažnější onemocnění, nereagují na léčbu, vyhýbají se imunitní odpovědi nebo nejsou diagnostikováni standardními testy.

B 1.1.1.7 – Varianta B.1.1.7, která byla poprvé pozorována ve Velké Británii, se ukázala být nejméně o 50% přenositelnější a některé důkazy naznačují, že může způsobit vážnější onemocnění, ačkoli alespoň jedna studie o tom nenašla žádné důkazy. Nese 23 mutací, včetně jedné zvané N501Y, která zvyšuje přenos.

Podle CDC to představuje 60% všech vzorků testovaných ve Spojených státech k 10. dubnu. Institut pro metriky a hodnocení zdraví University of Washington odhaduje, že nyní představuje téměř všechny nové infekce ve 23 státech.

Je docela citlivý na léčbu a vakcíny s monoklonálními protilátkami.

Dvě nové studie naznačují, že varianta B.1.1.7 je přenosnější, ale nezvyšuje závažnost onemocnění

„Jsme přesvědčeni, že menší vakcíny, které jsou v současné době ve Velké Británii k dispozici, z praktických důvodů proti tomu pracují,“ řekl Whitty.

Tým ze státu Gulf of Qatar testoval účinnost vakcíny Pfizer / BioNTech v době, kdy byl Katar v oběhu varianty B.1.351, která byla poprvé viděna v Jižní Africe, a varianty B. 1.1.7, která byla poprvé viděna v Spojené království.

„Odhadovaná účinnost vakcíny proti jakékoli infekci dokumentované u varianty B.1.1.7 byla 89,5% 14 nebo více dní po druhé dávce. Účinnost proti jakékoli dokumentované infekci variantou B.1.351 byla 75%,“ výzkumní pracovníci Napsal v dopise Pro New England Journal of Medicine.

B 1.351 Tato varianta, která byla poprvé pozorována v Jižní Africe, obsahuje mutaci E484K spojenou s imunitním únikem a mutaci N501Y, u které existuje podezření, že pomáhá zvýšit infekčnost dalších variant. Ukázalo se, že je o 50% více přenosný a vyhýbá se dvojité léčbě Lilly monoklonálními protilátkami, ale žádné. Krevní testy a realistické použití naznačují, že může infikovat lidi, kteří se uzdravili z koronaviru, i osoby očkované proti Covid-19.

Tvůrci vakcín, kteří se pokoušejí přerůst nové varianty vývojem posilovacích dávek, se zaměřili na B.1.351, protože právě této varianty se vědci obávají, že by se mohla vyhnout ochraně vakcínami. Moderna ve středu uvedla, že posilovací dávka vakcíny zvyšuje imunitní odpověď proti B.1.351 a další variantě P.1.

Bílý dům financuje 1,7 miliardy dolarů na pomoc při sledování a boji proti variantám koronaviru

Dr. Salem Abdelkrim, ředitel Centra pro výzkum AIDS v Jižní Africe, uvedl, že dobrou zprávou je, že se nezdá, že by způsoboval vážnější onemocnění, jak se původně obávalo.

„V Jižní Africe bylo jasné, že nyní máme důkazy o tom, že to není nebezpečnější,“ uvedl ve svém prohlášení pro Royal Society. Do značné míry však uniká imunitní odpovědi člověka. Rychle se rozšířila po celé Jižní Africe, Zmínil jsem Karima, Což představuje 11% virů, které byly sekvenovány v říjnu, a 87% vzorků, které byly sekvenovány v prosinci.

„Pokud jste byli virem nakaženi dříve, tentokrát nejste zcela chráněni,“ řekl Karim. „Asi polovina infikovaných lidí se nakazila znovu.“

READ  Baldur's Gate 3 na PS5 je v podstatě PC verze s ultra nastavením

P. 1 Poprvé v Brazílii obsahuje také mutace E484K a N501Y s více než 30 dalšími mutacemi. Ukázalo se, že se vyhýbá účinkům Lillyho terapie monoklonálními protilátkami, ale ne pomocí Regeneronu. Krevní testy ukazují, že se může vyhnout normální imunitní odpovědi a vakcínám.

B 1.427 Poprvé viděný v Kalifornii, tento má mutaci L452R. CDC uvádí, že je o 20% přenosnější a může částečně bojovat proti účinkům noční léčby monoklonálními protilátkami. Krevní testy naznačují, že může být schopen znovu infikovat lidi, kteří byli očkováni proti Covidu nebo se uzdravili, ale musí být ještě prokázán v reálném životě.

B 1.429 Další typ nazývaný kalifornská varianta, tento typ má mutaci L452R s ostatními a podobá se B.1.427 jinými způsoby. Od 10. dubna tvoří celonárodně 4% sekvenovaných vzorků.

Minulý měsíc provedl tým z Kalifornské univerzity v San Francisku hloubkové sekvenování více než 2 000 vzorků lidí, kteří měli pozitivní test na přítomnost koronaviru v celé Kalifornii. Zjistili, že varianty B.1.427 / B.1.429 vzrostly z žádných vzorků v září na polovinu všech vzorků odebraných v lednu.

Zdá se, že se lépe reprodukují v nosech infikovaných lidí, což by mohlo vysvětlit jejich rychlejší šíření, uvedl tým UCSF vedený Dr. Charlesem Chiu. V časopise Cell. Není však tak přenosný jako proměnná B.1.1.7.

Tento příběh přispěla Virginia Langmead z CNN.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *