Avi Loeb říká, že analýza meteoritu ukazuje, že vznikl mimo naši sluneční soustavu

Na konci srpna blog harvardského profesora Aviho Loeba oznámil, že „Skvělá zpráva! Poprvé v historii vědci analyzovali materiál z metrového objektu, který pochází z oblastí mimo sluneční soustavu.

V červenci Loeb našel úlomky meteoritu, který spadl do vod u Papuy na Nové Guineji v roce 2014. Místní newyorská tisková zpráva popisuje objev jako „Minerální mramor o průměru menším než milimetr“, zatímco Loeb je nazval „krásné barevné koule – modré, hnědé nebo zlaté“.

Nyní USA dnes Zprávy:
První analýza ukazuje, že některé pelety z dráhy meteoritu obsahují „velmi vysoké množství“ bezprecedentního složení těžkých prvků. Vědci týmu tvrdí, že složení berylia, lanthanu a uranu, které se nazývá „BeLaU“, neodpovídá přírodním mletým slitinám nalezeným na Zemi nebo odpadu vzniklému při jaderných explozích. Složení navíc nebylo nalezeno v magmatických oceánech na Zemi, ani na Měsíci, Marsu nebo jiných přírodních tělesech sluneční soustavy.

Vědci se domnívají, že další prvky byly ztraceny v důsledku odpařování, když IM1 procházel zemskou atmosférou, což je vedlo k teorii, že globule by mohly pocházet z magmatického oceánu na exoplanetě se železným jádrem mimo sluneční soustavu.
Okian Warrior, dlouholetý čtenář Slashdotu, napsal, že „technické detaily lze nalézt tadyČitelné účetnictví pro analýzu a výsledky lze nalézt na Blog Avi LoebaLoeb píše, že přesná struktura těchto domén je nyní studována ve třech samostatných laboratořích, včetně jedné na Harvardu.

V červenci The New York Times Zveřejněná zpětná vazba Pro Loebovo tvrzení, že jde „s největší pravděpodobností o technologický nástroj s umělou inteligencí“.
„Lidé jsou unaveni z toho, že slyší divoká tvrzení Aviho Loeba,“ řekl Steve Desch, astrofyzik z Arizonské státní univerzity. „Poskvrňuje to dobrou vědu – plete to dobrou vědu, kterou děláme, s touto směšnou senzacechtivostí a vysává všechen kyslík z místnosti.“ Dr. Desch dodal, že mnoho jeho kolegů se nyní odmítá podílet na práci Dr. Loeba v rámci peer review, procesu, kterým vědci vzájemně hodnotí svůj výzkum, aby zajistili, že budou publikovány pouze vysoce kvalitní studie… „Jaké je publikum? „Vize společnosti Loeb není způsob, jakým věda funguje.“ „Neměli by odcházet a přemýšlet o tom.“
minulý týden salon Měl také několik otázek na Loeba:

READ  Zkušenosti s odměnou zvyšují konektivitu mezi sítí ve výchozím režimu a dalšími oblastmi mozku

Ve své knize popisujete výrok Carla Sagana, že „mimořádná tvrzení vyžadují mimořádné důkazy“ jako „logický omyl“. Jak a proč je podle vás toto tvrzení nějakým způsobem chybné nebo jde o logický omyl?

Používá se jako výmluva pro lidi, kteří se nechtějí zabývat vzrušující vyhlídkou. Nehledají důkazy a říkají: „No, nemáme žádné důkazy…“.

Pokud nebo až se setkáme s mimozemským životem, myslíte si, že jej najdeme nebo on najde nás? Proč?

Myslím, že to najdeme blízko nás, protože většina hvězd [formed] Miliardy let předtím, než se objevilo Slunce, nás pravděpodobně předcházela nějaká jiná civilizace, protože její hvězda, pokud byla jako slunce, již prošla tím, čím bychom mohli projít my v budoucnu. Musíme být jen pokorní a pokorní a nepředpokládat, že jsme jedineční a výjimeční – to jest Albert Einstein byl nejchytřejší vědec Kdo žil od velkého třesku – a podílel se na výzkumu.

O to se snažím a odpor je za těchto okolností opravdu zvláštní, protože lidé, kteří proti němu argumentují, mají velmi vyhraněné názory. Ale když se podíváte do historie vědy, zjistíte, že se často mýlili: lidé [who] Například věřili, že Země je středem vesmíru.
Z Loebova příspěvku na blogu:
Při běhání při východu slunce na palubě Stříbrné hvězdy se mě zeptali: „Utíkáš před něčím nebo k něčemu?“ Moje odpověď byla: „Oba. Utíkám od svých kolegů, kteří mají silné názory, aniž bych hledal důkazy, a utíkám k vyšší inteligenci v mezihvězdném prostoru.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *