ATP Tour: Andy Murray porazil Alexandra Zvereze v rozhodnutí o postupu do čtvrtfinále Qatar Open | Novinky z tenisu

ATP Tour: Andy Murray porazil Alexandra Zvereze v rozhodnutí o postupu do čtvrtfinále Qatar Open |  Novinky z tenisu

Andy Murray se ve čtvrtfinále v Dauhá utká s Francouzem Alexandrem Muellerem. Nejlepší nasazený Andre Rublev a Felix Auger-Aliassime se také umístili na vrcholu, zatímco Brit Liam Brodie byl vyřazen. Nejlepší nasazený Brit Cameron Norrie postoupil v Riu do čtvrtfinále přímým vítězstvím nad Thiagem Monteirem.

8:43, Spojené království, čtvrtek 23. února 2023

Andy Murray držel nervy, aby se dostal do čtvrtfinále na Qatar ExxonMobil Open v Dauhá těsným vítězstvím nad čtvrtým nasazeným Alexandrem Zverevem.

Murray prošel závěrečným tie-breakem, aby v úvodním kole porazil Itala Lorenza Sonega a Skot byl nucen znovu zakopat, aby zpečetil těsné vítězství 7-6 2-6 7-5 nad Zverevem v Dauhá.

Zverev se snažil vypustit první set v tiebreaku, aby si ve druhém setu vyžádal brzký brejk na cestě k rozhodnutí osmifinále, přičemž Murray měl na dosah dva body porážky, když se snažil zůstat v zápase během zápasu. desátý zápas poslední sady.

obrázek:
Murraymu blahopřeje k vítězství Alexander Zverev

Murray přežil, aby remizoval 5-5 a druhý den zlomil bývalou světovou dvojku, než pečetil další působivé vítězství v zápase, který trval přes tři hodiny.

Murray poté na kurtu řekl: „Samozřejmě bych chtěl vyhrávat zápasy rychleji, ale Alex je špičkový hráč, je to skvělý konkurent.

„Vždy bojuje až do konce – to je jedna z jeho největších předností – takže i když jsem dostal ten těsný první set, pokračoval a ve třetím setu jsem se opravdu držel. Vytvářel si více šancí a byl lepším hráčem.“ pro velké části toho.

„Ale dokázal jsem zůstat silný, bojovat a konečně si odpočinout a pořádně to vypnout.“

Pětatřicetiletý hráč se utká s kvalifikací Francie Alexander Mueller Ve čtvrtfinále porazil Botic van de Zandscholpe, osmého nasazeného, ​​6:2, 6:4.

READ  Dvojice zjištění milosrdenství označuje dvojitou hlavu Wolfpacka s Hokies | Sportovní

Medveděv porazil Brodyho

Daniel Medveděv Utkal se s kvalifikantem Liamem Brodiem 6-4, 6-3, aby zpečetil vítězství nad světovou 147. jedničkou za 1 hodinu a 32 minut a připravil tak osmifinálový souboj s Australanem Christopherem O’Connellem.

Druhé semeno Felix Auger-Aliassime Po setu porazil Australana Jasona Kublera 4-6 6-1 6-4 a dostal se do čtvrtfinále.

Kanaďan se po pomalém začátku vzpamatoval a po 2 hodinách a 16 minutách na kurtu se při svém debutu v Dauhá dostal do poslední osmičky.

Setkává se s Augerem-Eliassimem, nasazeným jako sedmý Alejandro Davidovič Fokina O postup do semifinále, zatímco nejlepší nasazený Andrej Rublev Na cestě za třísetovým vítězstvím nad Talonem Grikssporem ušetřil tři mečboly.

Rublev, který turnaj vyhrál v roce 2020, prohrál ve středu úvodní set 6:1 za pouhých 22 minut, ale druhý zabral o stejné skóre a vyrovnal zápas.

Rus Rublev utrpěl pauzu ve svém prvním zápase na podání v rozhodující sadě a Griksspor šel podávat zápas za stavu 5:4, ale Nizozemec nedokázal proměnit své šance.

Rublev prolomil nerozhodný stav a vyhrál následující tie-break, aby si připsal vítězství 1-6, 6-1, 7-6 a připravil tak čtvrtfinálový zápas s Čechy. Jerry Lechka.

Nori do čtvrtí Ria; Alcaraz postupuje

obrázek:
Cameron Norrie prošel vyčerpávajícím střetem s Thiagem Monteirem a postoupil v Riu do čtvrtfinále.

V Brazílii je britská jednička Cameron Nouri Do čtvrtfinále tenisového turnaje Rio Open postoupila ve středu večer vzájemným vítězstvím nad domácím Thiagem Monterem.

Nouri potřeboval šest zápasových bodů, než zabalil vítězství 7-5 7-5 za 2 hodiny a 30 minut.

Druhý nasazený na turnaji se příště utká s Bolívií Hugo Dillen Ve čtvrtfinále – na 111. místě na světě.

Jinde č. 1 — a světová č. 2 — Carlos Alcaraz V Riu postoupila do druhého kola, kde obhájkyně titulu zabalily poslední dva zápasy deštěm přerušeného zápasu z předchozího dne.

READ  Davis Cup: Austrálie se vzpamatovává z pokraje, aby porazila Českou republiku a dostala se do semifinále | Novinky z tenisu

Devatenáctiletý Španěl vyhrál 6-4 6-4 nad Matheusem Alvesem a připravil tak střetnutí ve druhém kole s Italem. Fabio Fogninikterý porazil Tomáse Barriose Vera 6-2, 6-3, v horní polovině nerozhodného výsledku.

obrázek:
Obhájce titulu Carlos Alcaraz postoupil do druhého kola v Riu poté, co dokončil svůj opožděný zápas proti Mateusovi Alvesovi.

Alcaraz po vítězství prohlásil, že dohlíží na umístění Novaka Djokoviče jako světové jedničky v roce 2023.

„Pravda čeká krásný rok s krásnými turnaji,“ řekl. „Je pravda, že na obhajobu důležitých titulů bude trochu tlak. Musím hrát na dobré úrovni, ale jak vždy říkám, hraju každý zápas a myslím, že si to musím užít, kromě výsledků.“

„Musím se pokusit vyhrát více grandslamových titulů a získat zpět místo číslo jedna. V to letos doufám.“