Andy Murray porazil Chung Hyuna v prvním kole v Surbiton Cupu

Andy Murray porazil Chung Hyuna v prvním kole v Surbiton Cupu
  • Napsal Adam Choudhury
  • BBC Sport

vysvětlit video,

Surbiton Cup: Andy Murray porazil Chung Hyuna při návratu na trávu

místo: Raketový a fitness klub Surbiton Termíny: 4.–11. června

Dosah: Sledujte živě na BBC iPlayer, BBC Sport a červené tlačítko.

Andy Murray říká, že se mu „líbí“, že na trávě porazí tolik z 10 nejlepších hráčů světa.

Bývalá světová jednička, nyní na 43. místě, porazila Jihokorejce Chung Hyuna 6:3, 6:2 v úvodním kole podniku Surbiton Challenger Cup.

Murray, 36, vynechal French Open, aby se soustředil na sezónu na travnatém kurtu a doufá, že bude nasazen ve Wimbledonu.

„Je těžké to vyčíslit, ale proti spoustě z nich se mi líbí [the top 10],“ Řekl.

Dvojnásobný wimbledonský šampion po svém prvním vítězství od loňského vítězství na Challengeru v Aix-en-Provence se loni v červnu vrátil do finále ve Stuttgartu, aby ukázal, že na svém oblíbeném povrchu zůstává hrozbou.

„Loni jsem vyhrál proti [Nick] Kyrgiosi, který se dostal do finále Wimbledonu, proti němu vítězím [Stefanos] Tsitsipas – možná to není jeho oblíbený povrch, ale je to jeden z nejlepších na světě,“ řekl Murray.

„Byl jsem parta se vším všudy [Matteo] Berettini – jasně vidět na nejlepším z mála hráčů na trávě – ve finále ve Stuttgartu, než jsem si poranil břicho.“

Na začátku wimbledonského šampionátu v roce 2022 byl Murray mimo top 50 na světě.

Hovořil o tom, že chce být umístěn výše, aby se vyhnul střetnutí se špičkovými hráči na začátku turnajů a dal si větší šanci dostat se hlouběji do akce.

„Mám na světě až 41 a myslím, že můžu jít ještě výš. Tady se mi evidentně dařilo.“ [Surbiton] A loni ve Stuttgartu si myslím, že potřebuji asi 300 bodů [to be seeded at Wimbledon] „Takže se mi v příštích několika týdnech povede dobře, pokud to budu chtít,“ řekl Murray.

„Pokud budu mít dobrý turnaj v Queens, dostanu se do finále nebo tam vyhraju turnaj, budu nasazený, ale musím se soustředit jen na výkon.

„Pokud začnete myslet jen na body, není to nutně ten nejlepší způsob, jak se na věci dívat. Jen se pokusím vyhrát co nejvíce zápasů a uvidím, jestli se tam dostanu.“

Murray hraje s kovovým bokem poté, co v roce 2019 podstoupil operaci po zranění, které se zdálo být blízko důchodu.

„Stále chci vyhrávat, chci soutěžit a vidět, jak tvrdě může moje tělo tlačit,“ řekl Murray.

„Po operacích, které jsem absolvoval, mi bylo řečeno, že bych mohl znovu hrát, takže chci jen vidět, jak daleko mohu zajít.“

Pondělní zápas začal vyrovnaně a bývalý semifinalista Australian Open Chung držel krok s Murrayho úrovní. Jakmile však Skot získal brejk v prvním setu, sebevědomí vzrostlo.

Trojnásobný grandslamový šampion naservíroval osm es a během celého zápasu mu na druhé podání chyběl pouhý bod, čímž ukončil střetnutí silnou kombinací podání a forhendu.

Murray hraje ve druhém kole s Britem Harrym Wendelkenem nebo Číňanem Bo Yunchaoketi, oba kvalifikovaní.

Ryan Peniston Do druhého kola se dostal také vítězstvím 6-4 6-2 nad bývalou světovou 35. světovou jedničkou Jiřím Veselým.

Brit Peniston, 27, byl v prvním zápase zlomený, ale zotavil se a porazil Čecha Vesleyho, který použil chráněné semeno pro vstup do turnaje poté, co utrpěl sérii zranění.

Světová 192. hráčka se střetne s pátým Australanem Jasonem Kublerem.

Peniston se loni v létě dostal do novinových titulků svými výkony na trávě, dostal se do čtvrtfinále v Surbitonu, Nottinghamu, Queen’s a Eastbourne a porazil takové, jako je dvojnásobný grandslamový finalista Casper Rudd a světová šestka Holger Rohn.

Další Britové, kteří se tento týden účastní turnaje, se utkají se šampiony roku 2019 Danem Evansem, Heather Watson a Katie Poulter.

READ  Madrid Open: Emma Raducano se kvalifikovala do druhého kola; Naomi Osaka rychle vyhrála | tenisové novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *