Šnorchlovač „kousl“ při podezření na útok žraloka na britském cornwallském pobřeží

Pobřežní stráž Jejího Veličenstva zachránila nejmenovanou ženu po incidentu, který byl považován za první žraločí útok tohoto typu v britských vodách od roku 1874, ke kterému došlo ve čtvrtek poblíž Penzance.

HM Coast Guard od té doby potvrdila, že byl vyslán záchranný tým, aby poskytl pomoc po domnělém útoku žraloka.

„Pobřežní stráž vyslala záchranný tým pobřežní stráže v Penzance, aby vyslechl potápěče, kterého kousl žralok,“ uvedl mluvčí agentury pro námořní pobřežní stráž.

„Pobřežní stráž byla informována před čtvrteční 28. červencem před 12:30 a předpokládá se, že plavec byl zraněn na noze.

„Tým pobřežní stráže se setkal s oběťmi v přístavu Penzance, aby je pomohl dostat do péče záchranné služby.“

Zprávy naznačují, že žena mohla být na výletu se šnorchlováním, aby viděla žraloka modrého, když k nehodě došlo. Nebyly však poskytnuty žádné další podrobnosti o aktuálním stavu ponoru ani o tom, o jaký druh žraloka by se mohlo jednat.

Zatímco Spojené státy mají ročně největší počet notářů žraločí kousnutí ve světě, S celkovým počtem 47 hlášených v roce 2021 je přítomnost žraloků v britských vodách velmi vzácná.

Podle britské charitativní organizace The Shark Trust zde ve skutečnosti za 175 let nedošlo k žádnému nevysvětlitelnému kousnutí žralokem.

READ  Nejnovější údaje ukazují, že počet případů Covid-19 a hospitalizací v USA klesá, protože počet úmrtí také začíná stoupat

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.