Android 15 přináší přepracovaný stavový řádek s novými ikonami a haptickými prvky

Android 15 přináší přepracovaný stavový řádek s novými ikonami a haptickými prvky

Mishal Rahman / Android Authority

turecké liry; Dr

  • Google může změnit design ikon stavového řádku v Androidu 15.
  • Vzhled těchto ikon stavového řádku se dlouhou dobu nezměnil.
  • Nový operační systém může také přidat haptickou odezvu k panelům rychlého nastavení a hlasitosti.

Díky prvním dvěma náhledům pro vývojáře už máme dobrou představu o tom, jaké nové funkce by mohla přinést nadcházející aktualizace Androidu 15. Přestože Android 15 pravděpodobně přinese spoustu nových a užitečných funkcí, je nepravděpodobné, že by přinesl také zásadní změny v uživatelském rozhraní. To neznamená, že nedojde k žádným změnám uživatelského rozhraní, protože jsme dříve informovali, že Android 15 může předělat zvukový panel. Navíc nyní můžeme oznámit, že Google předělává ikony stavového řádku a přidává hmatovou zpětnou vazbu do více částí systému.

Stavový řádek je jednou z nejlépe rozpoznatelných součástí operačního systému Android a jeho design se v průběhu let výrazně nezměnil. Je to widget v horní části obrazovky, který zobrazuje ikony pro různé informace. Zatímco umístění některých prvků stavového řádku se v průběhu let měnilo, aby se přizpůsobilo změnám v designu telefonu, základní design většiny ikon stavového řádku se roky nezměnil. Síla signálu Wi-Fi, síla signálu mobilních dat a ikony baterie v systému Android 14 vypadají velmi podobně jako ikony ze systému Android 5.0 Lollipop vydaného v roce 2014, pokud tomu můžete věřit.

Android 5.0 je doba, kdy Google představil první verzi jazyka Material Design, což znamená, že návrhy ikon, které dnes vidíme v Androidu 14, jsou založeny na starší verzi designového jazyka Google. Se zavedením Material You v Androidu 12 jsme nyní u třetí hlavní verze designového jazyka Google, ale ikony stavového řádku se od představení Material You příliš nezměnily, s výjimkou Androidu 10, který přinesl načrtnuté hranice ikony.

READ  FIA vysvětluje vztah Gran Turismo a budoucnosti

S nadcházející aktualizací Androidu 15 mohou některé ikony stavového řádku opět mít segmentovaný design, který se vrací do doby před Androidem 5.0. Kromě toho může ikona na stavovém řádku baterie konečně podporovat zobrazování aktuální úrovně baterie uvnitř ikony místo vpravo od ikony. Níže jsou snímky obrazovek zobrazující nové návrhy ikon stavového řádku pro sílu signálu Wi-Fi, sílu signálu mobilních dat a baterii v systému Android 15 ve světlém a tmavém režimu.

Aktualizuje se také nabíjecí posuvník, který se zobrazí po připojení zařízení k nabíjení, jak je znázorněno níže.

Pokud se vám nelíbí úroveň baterie, můžete ji vypnout. Takto to bude vypadat v tmavém a světlém režimu:

Aktualizace haptické zpětné vazby

Kromě těchto nových ikon může Android 15 také přidat malou hmatovou odezvu na panel rychlého nastavení. Když dlouze stisknete pole rychlého nastavení, jako je Bluetooth, váš telefon bude mírně vibrovat, když se pole rozbalí, aby se otevřela příslušná stránka nastavení.

A konečně, Android 15 také brzy přidá hmatovou odezvu na posuvník hlasitosti, který se objeví, když stisknete kterékoli tlačítko hlasitosti. Když posunete posuvník pro úpravu aktuální úrovně streamování zvuku, objeví se trochu hmatové zpětné vazby, stejně jako nyní dochází k hmatové zpětné vazbě při úpravě úrovně jasu pomocí posuvníku na panelu rychlých nastavení. Bohužel tyto změny v haptické zpětné vazbě je obtížné zachytit na videu, takže mě budete muset vzít na slovo.

Tyto změny uživatelského rozhraní a dotyku nejsou aktuálně povoleny ve veřejném sestavení Android 15 Developer Preview 2, takže jsem je pro tento článek musel povolit ručně. Pokud bude Google s těmito změnami pokračovat, je možné, že bychom je mohli vidět v první nebo možná druhé veřejné beta verzi Androidu 15. Budeme sledovat, zda tyto změny dorazí, ale mezitím nám dejte vědět v komentářích, jak cítíte tyto změny designu!

READ  Comcast vytáhne zástrčku na G4 TV, dokončí práci zpět, zkuste se připojit k síti zaměřené na hráče – uzávěrka
Máte tip? mluvte s námi! Pošlete e-mail našim zaměstnancům na adresu [email protected]. Můžete zůstat v anonymitě nebo získat kredit za informace, je to vaše volba.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *