AC-130 zaútočil na militanty podporované Íránem po raketovém útoku > Ministerstvo obrany USA > Zprávy ministerstva obrany

AC-130 zaútočil na militanty podporované Íránem po raketovém útoku > Ministerstvo obrany USA > Zprávy ministerstva obrany

Americký vojenský letoun AC-130J Ghostrider zaútočil na militantní skupinu podporovanou Íránem poté, co skupina použila balistickou střelu k útoku na americké a koaliční síly na letecké základně Al Asad v Iráku, řekl dnes zástupce tiskového tajemníka Pentagonu.

Sabrina Singh během tiskové konference v Pentagonu uvedla, že útok balistickou raketou vedl k nevážným zraněním mezi americkými a koaličními silami a také k menšímu poškození infrastruktury zařízení.

Dodala: „Bezprostředně po útoku provedlo americké vojenské letadlo AC-130 v oblasti sebeobranný úder proti vozidlu milice podporované Íránem a řadě členů milicí podporovaných Íránem, kteří se účastnili tohoto útoku.“ „Tento sebeobranný útok vedl k několika nepřátelským úmrtím.“

Singh řekl, že válečný letoun AC-130 byl schopen reagovat velmi rychle, protože v době raketového útoku byl již ve vzduchu.

„Byli jsme schopni identifikovat výchozí bod těchto útoků, protože letoun AC-130 již byl v oblasti přítomen, a proto byl schopen reagovat,“ řekl Singh. „Byli schopni se pohybovat, protože viděli ozbrojence. Byli schopni sledovat pohyb těchto ozbrojenců, když se pohybovali ke svým autům, a proto byli schopni reagovat.“

Singh uvedl, že od 17. října byly americké síly v Iráku i Sýrii napadeny 66krát. Uvedla také, že je to poprvé, kdy byla použita balistická střela podobná té, která byla použita při tomto útoku.

Od začátku těchto útoků v říjnu zahájily Spojené státy další tři údery, řekl Singh. Tyto údery však byly předem naplánované a zacílené na konkrétní zařízení a infrastrukturu, o nichž je známo, že je používají milice spojené s islámskými revolučními gardami. Nedávná americká reakce byla jiná, protože nebyla plánovaná.

„Tyto skupiny se zaměřily na naše síly,“ dodal [in] „Nyní máme pocit, že jsme podnikli patřičné kroky ke zničení některých jejich zařízení a některých jejich zbraní… Vždy si vyhrazujeme právo reagovat v čase a na místě, které si zvolíme,“ řekl Singh. „.

READ  Kosovo zadržuje na hranicích ruského novináře

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *